Ana Sayfa » Altın Yorumları » 14 haziran altın yükseliyor

14 haziran altın yükseliyor

Emtia fiyatlarıyla ilgili gelişmeleri sitemizden takip edebilirsiniz:

Spot altının onsu yüzde 0.5 kadar artışla 1,523.02 dolardan işlem görürken, Singapur’da ise 14.48’de 1,522.13 dolar oldu. Ağustos teslimli altının onsu yüzde 0.5 kadar değer kazanarak 1,523.40 doları gördü.

Çin’de enflasyon Mayıs ayında da yüksek geldi. Dünyanın en hızlı büyüyen ekonomisi Çin’in enflasyonu Mayıs’ta 34 ayın en yüksek seviyesine çıktı. Çin’in istatistik kurumunun verilerine göre tüketici fiyatları son 3 yıl içindeki en büyük hızı göstererek geçtiğimiz ay yüzde 5.5 arttı.

Hindistan’ın bugün açıklanan verilerine göre toptan eşya enflasyonu mayıs ayında bir önceki aya göre yüzde 8.66, aynı dönemin bir yıl öncesine göreyse yüzde 9.06 sıçradı.

Standard & Poor’s’un not indirimi ile Yunanistan ise dünyadaki en düşük nota sahip oldu. S&P yetkilileri ülkenin iflas edebileceği yönünde görüş bildirdiler. “Yükselen enflasyon karşısındaki en büyük faydayı altın yatırımcısı görüyor.” diyen Tongyang Futures uzman traderı Park Jong Beom, “Yine altın yeni bir düzeltme görmeden 1,550 dolar seviyesini aşamaz.” yorumunda bulundu.
Kaynak:www.milliyet.com.tr


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yatırım Borsa Yatırım Borsa