Ana Sayfa » Altın Yorumları » 14 Mayıs 2012 altın ne olur?

14 Mayıs 2012 altın ne olur?

Altın fiyatlarında beklenen iyileşme bir türlü gerçekleşmedi. Gerek Fransa seçimi, gerekse İspanya’nın ekonomisine 14 mayıs Altın yorumlarıilişkin olumsuz gelişmeler, Yunanistan’da yılan hikayesine dönen seçim süreci ve Yunanistan’ın EURO bölgesinden çıkarılması ihtimali….

İhtimalleri arttırmak mümkün. Ancak sayılan tüm bu gelişmeler EURO’nun elini zayıflatmakta ve dolayısıyla altın fiyatlarında da gerileme gözlenmektedir.

Dolar fiyatları yukarı yönlü hareketine devam ediyor.

Yunanistan krizi sonucu Yunanistan’ın EURO bölgesinden çıkarılması durumunda peşi sıra İspanya ve İtalya da geleceğinden gerek AB gerekse de ABD para basarak bu sürecin önüne geçmek isteyeceklerdir. Bu durum sarı madene yarayacaktır.

Ancak sürecin bu noktaya gelişine kadar geçecek zaman altın yatırımcısını bir hayli yoracak gibi görülmektedir. Zira bu hafta altın fiyatlarına ilişkin olumlu konuşmak ne yazık ki çok da mümkün görünmemektedir.

Piyasaların açılmasıyla beraber altın gün içerisinde 1550 seviyeleri ve belki daha da aşağı seviyeleri bulabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 1620 dolar seviyeleri göz önünde bulundurulabilir.

Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Görüş, öneri ve analizlerini bilgi@altininfiyati.net mailine gönderebileceğiniz gibi İletişim bölümümüz aracılığıyla da bizlere iletebilirsiniz.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa