Ana Sayfa » 2012 » Nisan

Aylık Arşiv: Nisan 2012

Yeni haftaya altın nasıl başlayacak?

Altın fiyatları yeni haftaya yükselişle mi başlar?

Geçen haftayı yükselişle tamamlayan altın, bu hafta da gelecek herhangi bir olumsuz haber olmaması durumunda yükselişle devam etmesi bekleniyor ancak altındaki yükselişlerin cılız kalması yönün her an aşağı doğru değişebileceği izlenimi uyandırmaktadır.

Amerika’dan gelen 3. tur tahvil ihalesi haberleri sonrası düşüşe geçen sarı madenin tüketici harcamalarında yakalanan yüksek seviye sebebiyle yukarı doğru tırmanışına tanık olduk.

Bu hafta için uzmanların öngörüleri üst nokta olarak altın fiyatlarının 1662-1673 bandına çıkabileceği ve düşüşlerde de 1620-1639 seviyelerinin görülebileceği ifade edilmektedir.

Altının onsu şu dakikalarda (TSİ:09:24) 1665.17 dolardan işlem görmektedir. Bankaların gram altın alış ve satış fiyatları 93 lira arasına sıkışmış görünümdedir.

Kaynak: www.altininfiyati.net

Altın 93 liranın altına doğru ilerliyor

Altın fiyatlarında düşüş sürüyor Altın piyasasındaki dalgalanma sürüyor. Altın fiyatları da ons bazında bu dalgalanmadan nasibini almakta ve düşüşler göstermektedir. Altındaki düşüşün sebeplerine ilişkin altın yorumlarını sitemizden sizlere sunmaktayız. Bugün açıklanması beklenen ABD verileri neticesinde haftanın son işlem gününde altın fiyatlarının netlik kazanacaktır.

Altının onsu şu dakikalarda 1653 dolardan işlem görmektedir. Altının gramı serbest piyasada 93,87 liradan alıcı bulmakta. Bankalarda gram altın fiyatları farklılık gösterse de genel anlamda 93 lira civarında bir seyir söz konusu.

Kapalı çarşıda altın fiyatları yatay bir seyir izlerken altın grafiklerinde düşüşlerin 91 liraya kadar gerileyebileceği anlaşılabilmektedir.

Yatırımcıların acele etmemeleri ve uzun vadeli hesap yapmaları kendi lehlerine olacaktır.

Bol kazançlı günler dileriz… www.altininfiyati.net

Sarı maden kontratlarında düşüş gözleniyor

Altın kontratları günü, %0,74’lük düşüşle ile 94,300 seviyesinden kapattı. Gün içinde en yüksek 94,600, en düşük  94,150 seviyeleri test edildi. Güne düşüş ile başlayan kontratta; geçen hafta perşembe günü ABD’de açıklanan olumsuz konut satışları ve istihdam talepleri verilerinin etkisi olduğunu söyleyebiliriz.

Bugün TSİ 21:15’ de FED Başkanı Bernanke’nin basın açıklaması dikkatle izlenmelidir . Kotasyonda, 94,100 / 93,500 seviyeleri destek, 94,510/ 94,750 / 95,000 seviyeleri direnç konumundadır.

Genel olarak ekonomik gelişmeler ve haberlerin altın kontratlarında volatiliteyi oldukça arttırdığı bu günlerde, yatırımcılarımızın ekonomik verileri yakından takip etmelerini önermekteyiz.

Kaynak:

Egemen Candır
Araştırma Departmanı / Analist

 

Tel          :  444 1 858 (ULU) /  Dahili :803

Faks      : +90 (212) 328 30 81

Adres    : Büyükdere Caddesi, Spring Giz Plaza

K:19 D:57 Maslak / İstanbul

Web       : www.integralmenkul.com.tr

Emtiada bugünkü beklenti ne yönde?

Altın fiyatları günü hafif yükselişle kapattı. Büyüme endişeleri ile birlikte emtia fiyatlarındaki düşüş devam ediyor ve bu düşüş altını da etkiliyor. Doların değer kaybetmesine rağmen altın fiyatlarındaki değişim sınırlı kalıyor.

Ayrıca ABD’den gelen verilerin beklentilerin üzerinde gelmesi ve ekonomik toparlanmanın devam ettiğini göstermesi de yatırımcıları riskli varlıklara yönlendiriyor.

Altın fiyatları dün 1634 dolar ile 1649 dolar seviyeleri arasında hareket etti. Bugün ABD’den gelecek olan dayanıklı tüketim malları siparişleri verisi ve FOMC beyanatı piyasalarda etkili olacaktır.

Altın fiyatları 1639 dolar seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukları yönlü hareket edebilir ve 1663 dolar seviyesine

(daha&helliip;)

Piyasalarda dünden kalanlar

Altın fiyatları yeni güne başlarken dün gerçekleşen rakamları sizlere sunuyoruz. Altın dün güne düşüşle başladı ve bir nebze de olsa toparlanma çabaları gösterdi. Altının onsu gün sonunda 1643 dolarları görürken altının gramı da 94 liradan işlem gördü.

Altın piyasasında yapılan yorumlara göre altın fiyatlarının çarşamba gününe kadar yatay seyir izleyeceği ifade edilmektedir. Çarşamba günü FED QE3 ile ilgili bir açıklama yaparsa doların zayıflamasına paralel olarak altın fiyatları da yükseliş gösterebilecektir.

Has altın 94.18 liradan ve gümüş ise 1.84.00’ten işlem görmeye devam edecek.

Bol kazançlı bir gün geçirmenizi dileriz.

Kaynak: www.altininfiyati.net

Yatırım Borsa Yatırım Borsa