Ana Sayfa » 2012 » Haziran

Aylık Arşiv: Haziran 2012

29 Haziranda piyasa beklentileri

Altın fiyatlarında düşüş hızlı bir şekilde sürerken yükselen dolar fiyatı nedeniyle gram bazında ciddi anlamda kayıpların yaşanması engellenmiş oluyor?

Piyasa beklentileri ve piyasa yorumlarını takip etmek gerektiğini sürekli ifade ettiğimiz sitemizde sizlere yarının piyasa gündemini sunuyoruz:

29 haziran piyasa bülteni

Doların yükselişinin durması ve altın fiyatlarında ciddi kayıpların yaşanması ihtimaline karşı ellerindeki altınları satan yatırımcılar için uzmanlarca sakin olmaları ve uzun vadeli olarak tekrar güçlü yükselişlerin olacağı ifade edilmektedir.

Kısa vadeli al satlarla para kazanmaya çalışan yatırımcılar ana sayfamızda yer alan verileri anlık olarak takip edebilirler. An itibariyle günlük bazda sarı maden ons bazında düşmüş olsa da TL bazında yatırımcı 1000 TL de 1 lira kardadır.

26 Haziran Piyasanın Nabzı

Altın piyasası bugün aşağıda sıraladığımız verileri takip edecek. Veriler açıklandıkça ons ve dolardaki değişimi sitemizin üst tarafında yer alan bölümden canlı olarak takip edebilirsiniz.

26 Haziran piyasa takvimi:

  • Saat 11:00’de İtalya’da Perakende Satış rakamları açıklanacak
  • 11:30’da İspanya 3 ve  ay vadeli bono satışı gerçekleştirecek.
  • Saat 16:00 da Amerika’da S&P/CaseShiller Ev Fiyatları Endeksi açıklanacak. Önceki rakam:134.1
  • 17:00’da Amerika Tüketici Güven Endeksi açıklanacak.Önceki rakam 64.9 iken beklenti düşüş yönlü olarak 64 olarak öngörülmektedir.
  • Yine saat 17:00’de Richmond Fed Sanayi Endeksi. Önce gerçekleşen 4 iken bu ay için beklenti 5’tir.
Gün içerisinde piyasalardaki gelişmeleri ve canlı altın yorumlarını sitemizden takip edebilirsiniz. Serbest piyasada gerçekleşen rakamlarla yüzdelik dilimler halince altının seyrini de Serbest Piyasa Altın Fiyatları bölümümüzden inceleyebilirsiniz.

 

İş Bankası Bugünkü Fiyatları

İş bankasının 12 Haziran 2012 itibariyle gram altın fiyatlarının grafiğe dönüştürülmüş hali aşağıda yer almaktadır. Bugün itibariyle alış fiyatı en düşük 92.45 lira olan iş bankası fiyatı gün içerisinde gelen dalgalanmalarla en yüksek 93,96 liraya kadar yükseldi.

Bugün için altına yatırım yapan  bir yatırımcı 1000 liradan 16 lira kazanmış oldu.

iş bankası bugünkü gram altın fiyatları

Ons günü yüzde 1.11’lik bir yükselişle tamamlarken serbest piyasada 94,64 liradan alıcı buldu. Ziraat bankası fiyatları ile grafiğini de üst menümüzden takip edebilirsiniz.

Kaynak:www.altininfiyati.net

Yaz aylarında altın ne olur?

Sıcakların iyice hissedildiği şu günlerde sarı maden fiyatlarında aşağı yönlü bir hareket söz konusu.  Sarı maden fiyatlarında yaz aylarına doğru ne olur?

Altın fiyatlarında ne zaman rekor yükseliş olur? Sarı madende asıl yükseliş para basmayla beraber olacak ve para basma da şu an için söz konusu değil.

Video yorum eski tarihli olmasına karşın sarı maden yorumuna ilişkin perpektif oluşturması açısından önemli bir katkı sağlayacağını düşünüyoruz:


Ons fiyatı saat17:24 itibariyle 1586 dolar değerinde. Fonlarda altın olmaması ve Çin’in rezervini Euro’ya yatırmayacak olması altın fiyatlarında yukarı yönlü bir hareket olabileceği belirtilmektedir.

 

Altındaki kayıp %2’yi geçti

Sarı madendeki düşüş devam ediyor. Şu saatlerde (TSİ 17:10) altının onsu 1605 dolardan işlem görmekte. Dolar cephesinde de kayıp gözlense de dolardaki kayıp sarı madenle kıyaslanmayacak ölçülerde. Dolarda bugün sabah saatlerinden itibaren yaşanan kayıp %0,23 olarak gerçekleşirken bugün 1000 lirasını dolara yatıran bir yatırımcı şu saat itibariyle 9 lira zarar etmiş durumda.

Sarı madendeki kayıp ise %2’yi geçti. Sabah saatlerinde 1000 lira ile altın alan bir yatırımcı şu an itibariyle  17 lira zarar etmiş oldu.

Bugünkü kar getiren yatırım araçları Euro ve Borsa olarak göze çarpmaktadır.

Altındaki düşüşün temel nedeni yaşanan belirsizlikler ve Bernanke’nin konuşması olarak ifade edilmektedir. Sarı maden piyasasındaki gelişmeleri sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Yatırım Borsa Yatırım Borsa