Ana Sayfa » 2012 » Ağustos

Aylık Arşiv: Ağustos 2012

Altın piyasasında bugünkü beklentiler

Bir haftayı daha geride bırakmaya doğru ilerlerken altın piyasasında düşüş ağırlıklı işlemler yapılmaktadır. Altındaki düşüş neden kaynaklanmaktadır?

Altın fiyatlarında aşağı yönlü hareketin ana nedeni Bernanke’nin konuşmasında Parasal Genişlemede bahsetmemesi olasılığının artması olarak ifade edilmektedir.

Konuyla ilgili olarak bugün piyasalar etkileyecek gelişmeler ve altın yorumu aşağıdadır:

Piyasaların iyice gözünü yarına diktiği saatlerde, bugün de fena hareket olmayacağa benziyor.

Hareketli günde biz yine yayındayız. Gün boyu ne oluyor ne bitiyor paylaşacağız fakat dün gece ne oldu önce onupaylaşalım;

– Yeni Zelanda inşaat izinlerinde 2% ye doğru artış var.

– Brezilya faiz indirimi kervanına devam etti ve 7.5% a ulaştı.

– Japonya’dan önemli veriler vardı. Perakende satışların 0.8% düşmesi ve büyük perakendecilerin satışlarında 4.4% lük

(daha&helliip;)

Bankalar da altın alım-satımı yapacak

Çeyrek altın piyasasında yukarı yönlü hareket devam ederken altının gramı serbest piyasada 97 liraya yaklaştı. Altın fiyatlarında artış yükselen doların da etkisiyle TL bazında belirgin bir şekilde artış göstermeye devam ediyor.

Altın piyasasıyla ilgili bir gelişme de bankacılık sektöründe yaşanıyor. Bankaların altın alım ve satım işlemi yapmaları gündemde. Konuyla ilgili olarak  İSO Kuyumculuk Meclisi Başkanı İmam Altınbaş tarafından yapılan açıklama aşağıda yer almaktadır.Altının onsu şu dakikalarda 1664 dolardan işlem görmektedir. Piyasaların nabzını tutmaya ve gelişmeleri sizler için aktarmaya devam ediyoruz.

Haftalık piyasa analizi video yorumu

Altın fiyatlarında hareketli günler yaşamaya devam ediyor. Altının altın yılını yaşamaya hazırlandığı bu günlerde herkes Bernanke’den gelecek açıklamaları beklerken QE3’ün kaçınılmaz olduğunu vurgulayan uzmanlar, altın fiyatlarının bu yıl içerisinde rekor kırmaya hazırlandığını ifade etmekteler.

Piyasalardaki gelişmeleri ve para piyasaları analizi ele alan video yorumu sizlere sunuyoruz.Canlı altın fiyatlarını ve serbest piyasa verilerini canlı olarak üst menülerimiz aracılığıyla takip edebilirsiniz. Çeyrek altın ve cumhuriyet altını fiyatlarını da anlık olarak anasayfamızdan izleyebilirsiniz.

Altın piyasası bu haftayı nasıl kapatıyor?

Altın piyasasında bir haftayı daha geride bırakmak üzereyiz. Bayramın etkisiyle bizdeki piyasa hafta yarısına kadar bayram tatili nedeniyle kapalı olsa da piyasaların açık olduğu son günlerde yaşanan hareketlilik baş döndürücü bir şekilde yatırımcıların iştahını kabarttı.

Hafta özeti raporumuzla yine sizlerleyiz. Hep beraber geçtiğimiz hafta ne olmuş ne bitmiş pariteleri nasıl etkilemiş tekrar hatırlayacağız.

Haftanın ilk iki günü veriler açısından durgun geçti fakat Salı günü Fitch’ten gelen açıklamalar piyasanın keyfini yerine getirdi. Fitch’in önemli isimlerinden Riley, ECB Almanya anayasa mahkemesine rağmen hareket edebilir dedi ve piyasada bir ralliye neden oldu bu açıklama.

Ralli yaratan diğer bir gelişme ise Çarşamba akşamı yayınlanan FOMC toplantı tutanaklarıydı. Tutanaklar FOMC toplantısının düşünülenden daha gevşeme yanlısı geçtiğini gösteriyor. Bir çok üye eğer istenen toparlanma gerçekleşmezse varlık alımı yapılmalı görüşünü savunmuş son FOMC toplantısında. Bu da dolarda değer kaybına ve piyasada yeni bir ralliye neden oldu.

Ralli Perşembe gecesi gelen Çin HSBC flaş imalat PMI verisine kadar devam etti. Son dokuz ayın en düşük seviyesinde gelen veri piyasada yine endişelerin hakim olmasına neden oldu. Diğer önemli bir detay ise yeni ihracat siparişlerinin 2009 Mart ayından bu yana rekor düşük seviyede gelmesiydi. Bu kötü veri hem Perşembe hem de Cuma günü piyasa üzerinde aşağı yönlü baskı yarattı.

Çin’den gelen verilere Almanya’dan gelen Yunanistan karşıtı açıklamalar da eklenince haftanın ilk yarısındaki olumlu hava yerini gerginliğie bıraktı. İlk önce Perşembe günü Almanya maliye bakanı Schaeuble Yunanistan’a ek süre vermenin (daha&helliip;)

Cumhuriyet altını bugün kaç lira?

Altın fiyatlarındaki hareketlilik sürüyor. Piyasaların nabzını sizler için tutmaya ve gelişmeleri takip ederek olası değişimlere anlık olarak ulaşmanız sağlamaya gayret etmektediyiz

Cumhuriyet altını son günlerin rekor seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Yükselen ons fiyatlarının da etkisiyle artan cumhuriyet altını fiyatları, gelen açıklamaların etkisiyle düşen dolar nedeniyle tam anlamıyla yükseliş göstermese de Haziran ayından beri en büyük yükselişini gerçekleştirdi.

Cumhuriyet altını , 16.6.2021-13:44 tarih ve saati itibariyle alış fiyatı 8117.3100 liradan ve cumhuriyet altını satış fiyatı da 8590.0000 liradan işlem görmektedir. Cumhuriyet altını alış ve satış arasında tam olarak 472.69 liralık bir fark söz konusudur.

Bugünkü Cumhuriyet Altın Fiyatı
Son Güncelleme ALIŞ SATIŞ
16.6.2021-13:44
8117.3100 8590.0000


Cumhuriyet altını fiyatlarını üst menülerimiz aracılığıyla canlı olarak takip edebilirsiniz. Cumhuriyet altınları bölümümüzde ise tüm altın çeşitlerine ilişkin detaylı fiyatlara ulaşabilirsiniz.

Yatırım Borsa Yatırım Borsa