Ana Sayfa » Altın Yorumları » 28 Ocak Altın Fiyatları Yorumu

28 Ocak Altın Fiyatları Yorumu

Geçtiğimiz hafta ALTIN’da düşüş beklentimizi paylaştığımız raporumuzla beraber Döviz Destek platformunda sürekli aşağı fiyatları beklediğimizi üyelerimizle paylaştık. Böylece “ALTIN aldım yandım” durumu yaşanmadı 1695’ten başlayan 40 Dolar’lık düşüş sırasında.

Şimdi ise ALTIN 1655-60 arasındayken tabi ki tüm dikkatler Cuma günü gelecek ABD tarım dışı istihdam değişimi verisinde olacak.

Son raporumuzda ALTIN’ı almak için çok sebep yok yazmıştık. Yani yatırımcılar için başka varlıklar daha cazipken ALTIN tercihinin daha alt sıralara gerilediğini paylaşmıştık. Bu durumda bir değişiklik olmadı. ALTIN düşüş ile birçok fonun ALTIN’dan çıkarak parayı başka yerlere kanalize ettiğini gördük.

Cuma günkü ABD istihdam verileri olur da beklentiden iyi gelirse FED’in parasal gevşeme konusunda erken frene basacağı beklentisi ile yükselecek faizler bu trendi kuvvetlendirir. Bu durumda ALTIN için yeni dipler gelmesi kaçınılmaz duruyor.

Eğer ABD verileri beklentinin aşağısında kalırsa ALTIN için ciddi bir toparlanma beklemek lazım. Cesareti kırılan ALTIN yatırımcıları bu durumda tekrar topa gireceklerdir.

Cuma günü öncesi ALTIN’daki hareketler de tarım-dışı beklentileri ile oldukça korelasyonlu olacak. Çarşamba ve Perşembe günü gelecek ABD verileri Cuma günkü için beklentileri değiştireceği için ALTIN için de hareket getirecek. Özetle iyi veri Dolar pozitif Altın negatif, kötü veri Dolar negatif Altın pozitif ilişkisi devam edecek.

Cuma öncesi ALTIN’da 1672 seviyesi ilk etapta öne çıkan en önemli direnç seviyesi. O seviyeye kadar toparlanma normal karşılanmalı ve üzerine fazla anlam yüklenmemeli diye düşünüyoruz. Üzerinde tutunması ise beklentilerin azalması ile olur.

Kaynak:Dövizdestek.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa