Ana Sayfa » Altın Yorumları » 3 hazirangün sonu raporu ve rakamları

3 hazirangün sonu raporu ve rakamları

Sitemizde altın piyasa altın yorumları, altın fiyatları ve kapalıçarşı altın fiyatları yer almaktadır:

Troy Kıymetli Madenler ( http://www.troypreciousmetals.com ) Ticareti Tarafından Hazırlanan Kıymetli Madenler Raporu:

“Perşembe günü, altın ABD piyasalarının açılışına kadar 1540 ‘ 1545 dolar/ons dar bandında gezinirken, zilin çalmasının akabinde ülkenin, haftalık işsizlik başvurularında beklenenden daha fazla düşüş kaydedilmesi ve Mart ayı fabrika siparişlerinde de artış kaydedilmesinin etkisiyle sert şekilde düşüşe geçti. Altın’dan ayrışan Euro/dolar paritesi, Asya piyasalarından itibaren yukarı yönde işlem gördü.

Özellikle ABD piyasalarında altın ile beraber dolar’a da satış gelmesi ile parite günün en yüksek seviyesi olan 1.4486’ya ulaştı. Ayı piyasasının ciddi baskı uyguladığı sarı maden 1518 dolar/ons’a kadar gevşedi. Bu seviyeleri alım fırsatı olarak gören yatırımcılar ile seans sonuna doğru toparlanarak 1533.55 dolar/ons’tan yüzde 0.4 değer kaybı ile günü bitirdi. Altın gün sonuna doğru kaybını çoğunlukla telafi edebilirken gümüş’te satış baskısı daha ağır bastı. 36.56 dolar/ons’a kadar gerileyen maden günlük bazda yüzde 4.5 değer kaybetti.

Dün ayrıca ABD’den açıklanan ham petrol stok raporunda, benzin ve ham petrol kalemlerinde artış kaydedilmesi fiyatlar üzerinde baskı yaratarak ortalama yüzde 1 kayba neden oldu. Perşembe günü Wall Street’de dalgalı ancak düşük işlem hacimli bir gün geçti. Yatırımcılar daha çok bugün açıklanacak kritik tarım dışı istihdam verisini beklemeyi tercih ettiler.

Bugün Almanya’dan ve Euro Bölgesi’nden PMI hizmet endeksi, ABD’den tarım dışı istihdam, işsizlik oranı, imalat istihdamı değişimi, ISM imalat dışı endeks rakamları bekleniyor.

Altın Borsası‘nda Perşembe günü, yalnız altın’da 621 kg altın işlemi gerçekleşti. Fiyat bandı 1539.50 ‘ 1544 dolar/ons aralığında idi. Ayı piyasasının hakim olduğu günde altın, günün en düşük seviyesi olan 1539.50 dolar/ons’tan günü bitirdi ve işlemlerin 390 kg’ı T0, 159 kg’ı T1, 10 kg’ T4 ve 62 kg’ı T5 vadelere gerçekleşti. ”

 


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa