Ana Sayfa » Altın Yorumları » ABD ve Yunanistan’daki gelişmeler

ABD ve Yunanistan’daki gelişmeler

Altın fiyatı Yunanistan’daki gelişmeler basına yansıdıkça çıkarken, ABD’den gelen haberlerle tekrar düşüyor.
Altının onsu şu an 1718 dolardan işlem görmektedir:

Piyasa uzmanı Sharps Pixley’e göre altın, ABD’den gelen olumlu ekonomik veriler ve Yunanistan’daki kamu borçları krizi arasında gidip geliyor. Pixley konuyla ilgili şu görüşe yer veriyor: “Yıla hızlı başlayan altın, 2012’nin başından bu yana %12,4 değer kazandı. Ancak sarı metal şu sıralar yatay hareket etmeye başladı. Avroyu destekleyen haber geldikçe altın yükseliyor, doların yükseleceğine işaret eden haberler karşısındaysa düşüyor.”

Pazartesi günü altın, Yunanistan’ın kemer sıkma politikasını onaylaması üzerine bir miktar yükseldi. Ancak Pixley tam ikna olmuş değil: “Altın fiyatındaki yükselme oldukça sınırlı kaldı. Bu, Yunanistan Başbakanı Papademos’un, halkı kemer sıkmaya ikna etmekte zorlanacağı anlamına gelebilir. En azından piyasa öyle düşünüyor. Ya da kimilerine göre bu, Papademos’un bir yardım paketi daha almak için yaptığı bir numara.”
Sharps Pixley genel olarak altın konusunda ümitli. Sarı metalle ilgili fiyat beklentisi “olumlu.” Altının kısa süre içinde 1.762 dolar seviyesindeki direncini, hatta Kasım 2011’in zirvesi olan 1.802’yi denemesini bekliyor. Pixley’e göre destek 1.709 doalr seviyesinde.Kaynak:Sağlam Altın


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yatırım Borsa Yatırım Borsa