Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altın borsası günlük altın yorumları

Altın borsası günlük altın yorumları

Altın borsası günlük emtia yorumları bölümünde sizlere Troy Kıymetli Madenler ( http://www.troypreciousmetals.com ) Ticareti Tarafından Hazırlanan Kıymetli Madenler Raporunu sunuyoruz:

“ALTIN VE EURO/DOLAR PERŞEMBE GÜNÜNÜ SAKİN GEÇİRDİ

Perşembe günü altın ve Euro/dolar paritesi için sakin geçti. Gün boyu 1525 ‘ 1530 dolar/ons dar bandında fiyatlanan altın ABD piyasalarında bandın dışına çıkarak önce günün en yükseği olan 1533.10 dolar/ons’u, sonrasında hızlıca gevşeyerek 1521.65 dolar/ons’u kaydetti. Euro/dolar paritesi Asya’da yataya yakın seyretmesinin ardından Avrupa piyasalarında aşağı yönde işlem gördü. 1.4073’e kadar geri çekilen parite, Wall Street’te yatırımcıların hisse senedine yönelmesi ile, Euro lehine işlemlere devam etti. ABD borsalarında, açıklanan ekonomik veriler ile volatil seyir izlenirken, seans sonunda ortalama yüzde 0.4 yukardan kapanış gerçekleşti. ABD’de haftalık işsizlik başvurularında düşüş yaşanması ve inşaat başlangıçlarındaki artış sevindirici bir gelişme olurken, Philadelphia Fed endeks kalemlerinde ise ciddi düşüş kaydedildi. Gün sonunda altın 1529.80 dolar/ons ile kapanırken bir değişiklik yaşamadı.

Bugün Euro Bölgesi’nden inşaat üretimi, cari işlemler dengesi, dış ticaret dengesi, ABD’den Michigan Üniversitesi güven endeksi bekleniyor.”

 


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa