Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altın borsasında altın fiatları 1920 den beri bu kadar yükseliş görülmemişti

Altın borsasında altın fiatları 1920 den beri bu kadar yükseliş görülmemişti

Altın fiyatlarındaki yükseliş rekor kırarken1920’den beri uzun soluklu yükseliş trendi ilk defa gözlenmektedir. Altın borsalarındaki gelişmeleri ve altın piyasa yorumlarını Altın Yorumları bölümümüzden takip edebilirsiniz:
ABD ekonomisindeki yavaşlama, işten çıkarma haberleri, borçlanma tavanına ilişkin kaygılar, not görünümündeki negatif seyir ve Avrupa ekonomisinde İtalya ile İspanya’ya ilişkin kaygılar piyasalardaki risk iştahını azaltıyor. Ancak altına olan iştah kabarmaya devam ediyor.

Aralık vadeli altın, Comex’te yüzde 1.9 yükselişle 1,675.90 dolar oldu. Fiyatlar, dün yüzde 1.4 artmıştı. Spot altının onsu, Londra’da 1,672.80 dolarla rekor kırmasının ardından 1,670.05 dolardan işlem gördü.

ABD’de Haziran ayında tüketici harcamalarının 2 yılın en düşük seviyede gelmesiyle külçe altın dün de rekor kırmıştı. Dün, ABD Başkanı Barack Obama’nın borç limitini artıran planı onaylamasının ardından uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, ülkenin kredi notunun düşebileceğine dair uyarıda bulundu.

Böylece bu yıl yüzde 18 yükselen altın fiyatları 1920 yılından beri en uzun yükselişini gerçekleştiriyor. Kaynak:ekoklinik.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa