Ana Sayfa » Altın Yorumları » Emita borsasında rakamlar

Emita borsasında rakamlar

ALTIN SALI GÜNÜ 1760 DOLAR/ONS’A ULAŞTI

Salı günü altın piyasasında boğaların hakimiyeti vardı. Güne 1733.80 dolar/ons’tan merhaba diyen altın Avrupa’da zilin çalmasıyla 1740 dolar/ons üzerine çıkarken, sonrasında paritedeki gevşeme altın’ı da baskı altına aldı.

ABD’li yatırımcıların alımlarıyla, euro ve hisse senedi piyasasına paralel olarak ivme kazanırken altın, Yunanistan’ı kurtaracak paketin onaylanmasının ardında, uygulanabilirliğine dair şüpheler içinde fiyatlanırken 1760 dolar/ons’a tırmandı ve günlük bazda yüzde 1.44 oranında değerlendi. Wall Street Salı günü Mayıs 2008’den bu yana ilk kez 13,000 puana yükselirken sonrasında gelen kar satışları ile gevşedi.

Ham petrol yükselişine devam ederken, 120.70 dolar/varilden kapanış yaptı. Bugün Almanya’dan Satın Alma Müdürleri Endeksi, Avrupa’dan yine PMI ve endüstriyel yeni siparişler, ABD’den Mortgage başvuruları ve cari konut satışları bekleniyor.

İstanbul Altın Borsası’nda Salı günü, alım ağırlıklı işlemlerle altın fiyatı 1749 dolar/ons’a ulaşırken bu seviyeden günü kapatarak yüzde 1 değer kazandı. Toplamda 487 kg altın ve 4609 kg gümüş el değiştirdi.

Kaynak: Troy Kıymetli Madenler – www.troypreciousmetals.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa