Ana Sayfa » Altın Çeşitleri » ALTIN ÇEŞİTLERİ

ALTIN ÇEŞİTLERİ

Tüm Altın çeşitleri için lütfen Başlığa Tıklayınız…

Canlı altın fiyatları için Altın fiyatları bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz

Anlık altın fiyatları ile günlük altın fiyatları için de Cumhuriyet altını bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz:

Cumhuriyet Altını – Ata Altını
http://www.altininfiyati.net Kulpsuz para şeklinde olan altındır. T.C Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından basılmış olan cumhuriyet altını 22 ayardı.  Cumhuriyet Altını22mm çapında ve 7,20gr ağırlığındadır. Cumhuriyet altınının has altın cinsinden ağırlığı ise 6,61gr’dır.Cumhuriyet Altını  ile Ata Lira ülkemizde ayrı iki altın çeşidi gibi algılanmaktadır fakat bu iki altın aynıdır. Sadece iki farklı isme sahiptir. Cumhuriyet altını (ata lira) kulpsuzu para gibidir. Sitemizde güncel Cumhuriyet altın fiyatlarını bulabilirsiniz.
http://www.altininfiyati.net Ziynet Altın
Tam Altın Bu iki altında aynı altın fakat iki farklı isimde kullanılabiliyor.
Çeyrek Altının 4 tanesine eşittir.
Kulplu Altındır.Sitemizde güncel Ziynet altın fiyatlarını bulabilirsiniz.
Yarım Altın
Cumhuriyet altınlirasının yarısıdır.Yarımlık olarak da bilinir.Sitemizde güncel Yarım altın fiyatlarını bulabilirsiniz.
http://www.altininfiyati.net Çeyrek Altın
T.C Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü tarafından basılmış olan çeyrek altın 22 ayardır.Çeyrek altın 18 mm çapında ve 1,75 gr ağırlığındadır. Has altın cinsinden olanı 1.59 gr ağırlığındadır.
Çeyrek altın hediye amaçlı da kullanıldığı için çengelli iğne takılabilsin diye kulplu olarak da satılmaktadır, çeyrek altını yatırım amaçlı satın alacaksanız kulpsuz olarak da alabilirsiniz..
Çeyrek altın   fiyatlarına sitemizden ” Çeyrek altın   fiyatları” bu linkten ulaşabilirsiniz. Çeyrek altına Küçük Altın da denilmektedir.
Sitemizde güncel Çeyrek altın fiyatlarını bulabilirsiniz.
http://www.altininfiyati.net Reşat Altın
Sultan Beşinci Mehmet Reşat adına basılmış Osmanlı altınıdır. Cumhuriyet altınından biraz daha değerlidir ve piyasada cumhuriyet altını gibi alınıp satılarak işlem görür. Yaklaşık 7,2 gram ve 22 ayardır.
1909 yılında İbrahim Etem Ulagay tarafından yapılmıştır.
Sitemizde güncel Reşat altın fiyatlarını bulabilirsiniz.
http://www.altininfiyati.net Hamit Altın
Sultan Abdulhamit adına basılan osmanlı dönemi parası ve/veya ziynet eşyası.Reşat altını ile birlikte antik değere de haizdir.2.5 ve beşliği de  mevcuttur
http://www.altininfiyati.net Külçe Altın
Altın şirketleri altınları yeniden değerlendirmek için altını eritip külçe şekline dönüştürürler.Sitemizde güncel Külçe altın fiyatlarını bulabilirsiniz.
Gram Altın
GramaltınİAR‘ ın(İstanbul Altın Rafinerisi) tescilli markasıdır. 1 gr, 5 gr, 10 gr, 50 gr, 100 gram’ dan oluşan, 995 yada 999.9 saflıkta, standart ağırlık ve standart saflıktaki küçük saf, işlenmemiş altın külçeleridirGramaltın‘ ın tasarlanması ve üretilmesindeki amaç bir mübadele aracı olan altının, diğer mübadele aracı olan para gibi birimlere ayrılması (1$, 5$, 10$, 20$, 50$ ve 100$’ lık banknot gibi) ve bu yolla kullanımının kolaylaştırılmasıdır.Sitemizde güncel Gramaltın fiyatlarını bulabilirsiniz.
Gremse Altın– Gramise Altın
2,5 luk Altın Bunlarda diğerleri gibi aynı altın oluyorlar fakat 2 farklı isimde kullanılıyorlar. 10 Çeyrek altına eşittir.Sitemizde güncel Gremse altın fiyatlarını bulabilirsiniz.

3 yorum

  1. metin salduz dedi ki:

    Takip etmek için elimizin altında rehber ve yönlendirici olması güzel bişey iyi günler dileğiyle

  2. metin salduz dedi ki:

    Hertürlü altın olsun döviz alım satım olsun rakip edeceğim ve bilgi konusunda bazen bilgi mesajı olarak da geri dönüş olursa elimizde altındayım gibi sağa sola bakmamızı gerek kalmaz diye düşünüyorum iyi günler dileğiyle

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa