Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altın düşmeye devam ediyor

Altın düşmeye devam ediyor

13 aralık altın yorumu bölümünde sizlerleyiz.
Altın düşmeye devam ediyor. Altın fiyatları uluslararası kredi derecelendirme kuruluşlarının açıklamaları ve doların yükselmesiyle ters orantılı olarak düşüyor. Altın fiyatlarındaki düşüş ikinci günde de devam ediyor:

Avrupa’nın borç krizin dolara olan talebi desteklemesi ile altın düşüşünü ikinci güne taşıyarak 7 haftanın en düşüğüne geriledi. Gümüş ise 3 haftanın düşüğünden işlem görüyor.

Spot altının onsu yüzde 0.9 kadar düşüşle 25 ekimden beri en düşük seviye olan 1,650.93 dolardan işlem görürken Singapur’da ise yerel saatle 10.23’te 1,659.55 dolar oldu. New York Comex’teki şubat teslimli külçe altın yüzde 0.3 kadar kayıpla 1,663.10 dolara geriledi. Dolar ise euro karşısında iki ayın zirvesine tırmandı.

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s’den dün yapılan açıklamada, AB liderler zirvesinde açıklanan kararların çok az yenilik içerdiği, daha önce açıklananlarla benzerlik gösterdiği ifade edilerek krizin çok kritik ve değişken bir aşamada bulunduğuna vurgu yapıldı. Fitch Ratings’ten yapılan açıklamada ise hala daha kapsamlı bir çözüm getirilmediği ve bölgede “dikkate alınması gereken ekonomik buhran” öngörüldüğü belirtildi.

“ABD dolarındaki güçlenme altın fiyatlarını aşağı itiyor.” diyen National Australia Bank Ltd ekonomisti Alexandra Knight, “Zirveden çıkan kararın ortadaki problemi çözeceğine inanmıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kaynak: BloombergHT


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa