Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altın en avantajlı yatırım hala aracıdır

Altın en avantajlı yatırım hala aracıdır

Altın piyasa günlük altın yorumları bölümünde Modern Finans tarafından hazırlanan altın fiyatları günlük raporunu sizlere sunuyoruz.

Sitemizden canlı altın fiyatları için Kapalı çarşı Altın Fiyatları bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz:

Haftanın sonuna doğru Altın ile ilgili farklı görüşler hakim…Piyasalardaki endişeler Altın`ın yıldızını parlatmış da olsa,uzmanlar yukarı trendin spekülatif baskılardan kaynaklanabileceği görüşündeler.Genele bakıldığında Altın için beklenen yön “yukarı“ancak süpriz gelişmeler olduğu taktirde yanılma payı mümkün.

Altın fiyatları düşse de,bize göre en avantajlı ve istikrarlı yatırım aracı.Düşüşlerinde fiziki yatırımcılarla karşılaşan Altın her daim kazandırmaya devam edecektir kanısındayız.Dünya Altın Konseyi (WGC) verilerine göre yılın ikinci çeyreğinde merkez bankalarını satın aldıkları altın miktarı geçen yılın aynı dönemine göre dört kat arttı.

WGC, resmi sektörün dünya genelinde döviz rezervlerini çeşitlendirme çabalarının bir parçası olarak ciddi bir altın alıcısı olmaya devam edeceğini öngörüyor.Dünden beri yatay bir seyir izleyen Altın şu sıralar 1793 seviyelerinden işlem görüyor.Bugün ABD`den beklenen Tüfe,İşsizlşu sıralar 1793 seviyelerinden işlem görüyor.Bugün ABD`den beklenen Tüfe,İşsizlik Başvuruları ve Mevcut Ev Satışları en önemli birkaç veri arasında yer almakta.

Yatırımcılara tavsiyemiz,piyasada farklı görüşler olsa da Altın`ın daima riski minimum seviyede olan araçlardan biri olduğu gerçeğini unutmamak…

DESTEK : 1776,85 – 1762,40
DİRENÇ : 1811,10 – 1824,75

Kaynak:Modernfinans.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yatırım Borsa Yatırım Borsa