Ana Sayfa » Altın Yorumları » sarı maden 1666 desteğini kırar mı?

sarı maden 1666 desteğini kırar mı?

Altın fiyatlarındaki hareketlilik devam ediyor. Altın fiyatları desteklerini kırarak düşmesinin ardından toparlanmaya çalışıyor.

Altın piyasası altın fiyatlarındaki hareketliliği gün içerisinde altın yorumları ile sizlere aktarmaya devam ediyoruz.

Altın piyasa canlı altın fiyatları ile çeyrek altın ve cumhuriyet altını verilerini de sitemizden canlı olarak takip edebilirsiniz:

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor’s (S&P), Avro Bölgesi’nin büyük bölümünün gelecek yıl beklendiği gibi resesyona girmesi halinde bölgedeki kredi notlarının baskı altında kalacağı uyarısında bulundu.

S&P’nin küresel ülke notları birimi başkanı David Beers, İrlanda’nın başkenti Dublin’de yaptığı açıklamada, Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve Euro Bölgesi hükümetlerinin artan borç krizini nasıl çözecekleri konusunda bir tür uzlaşma sağlamasını beklediğini söyledi.

Euro Bölgesi para otoriteleri ve ulusal politika belirleyicileri arasında, ekonominin kötüye gitmesi karşısında ECB’nin daha agresif adımlarıyla önemli hükümet politika icraatlarını dengeleyen bir uzlaşma bulunmasının beklenebileceğini belirten Beers, ”Bu tür adımlar, yakın politika koordinasyonu ve Euro bölgesi ile AB seviyesinde politik taahhütlerin artırılmasını gerektiriyor” dedi.

Altın kar realizasyonları sonucu 1666 dolar seviyesine kadar gerilerken bu gerileme sonrası toparlanmaya çalışmakta ve yükselişlerine devam etmektedir. Ancak 1666 ile 50 günlük üssel hareketli ortalama olan 1721 seviyesi arasındaki sıkışıklık altın’ın kısa vadede hangi yöne gideceğinin endişesini taşımaktadır.

Sarı maden eğer 1666 dolar desteğini kırarsa 200 günlük üssel hareketli ortalama olan 1635 dolar desteğini test edeceği gibi yukarıda da 50 günlük üssel hareketli ortalama olan 1721 direncini geçmesi durumunda 1760 seviyesi tekrar hedeflenecektir.

Bu seviyeler arasında destekten al dirençten sat mantığı ile işlemler girilmesinin uygun strateji olacağını ancak uzun vadeli beklentilerin yükseliş olması nedeniyle alım pozisyonların daha risksiz olduğunu söyleyebiliriz. Uzun vadeli beklentilerinin yükseliş olması nedeniyle yaşanılacak olası düşüşler alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.

Pivot; 1706

Destek; 1685-1676 – 1666

Direnç; 1700- 1713 -1723

altın piyasası altın fiyatları

Kaynak: Lider Forex


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa