Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altın istikrarlı bir şekilde yükseliyor – 01.12.2011

Altın istikrarlı bir şekilde yükseliyor – 01.12.2011

01.12.2011 altın yorumları bölümünde sizlerleyiz. Altın fiyatları istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Altın fiyatlarındaki yükseliş yurt dışı kaynaklı bir yükseliş olarak göze çarpmaktadır.

Altın piyasası altın fiyatlarında yatırımcıların kar realizasyonlarına karşı dikkatli olmaları istenmektedir:

Fed’in liderliğindeki 6 büyük merkez bankasının doların daha ucuza fonblanacağını açıklamasının ardından piyasaların ateşi düşerken altın da yüksleişini dördüncü güne taşıdı.

Spot altının onsu Singapur’da yerel saatle 8.59’da yüzde 0.2 artışla 1,749.35 dolardan işlem gördü. Geçtiğimiz ay yüzde 1.8 artış gösteren altın böylece üst üste ikinci aylık kazancını gerçekleştrimiş oldu. Bloomberg’in derlediği verilere göre ETF’deki altın varlıkları dün 2,356.002 metrik ton ile rekor kırdı. New York Comex’teki şubat teslimli altın vadelilerinin onsu yüzde 0.2 artışla 1,754.10 dolardan işlem gördü.

Commonwealth Bank of Australia analisti Lachlan Shaw, konuyla ilgili dünyanın en büyük merkez bankalarının Avrupa bankalarına daha ucuz dolar sağlamasının ardından tüm kıymetli metallerin hızla yükselişe geçtiğini belirtti.

Kaynak:BloombergHT – www.bloomberght.com


1 Yorum

  1. buğra dedi ki:

    benim kanaatimce altın piyasası şuanda milletin üzerinden kar etme olayına döndü.altın alan kişiler çok uzun vadede kar ediyor.piyasada sunni gündem oluşturup dengeleri değiştiriyolar.kısa dönemde kar edenler bu işi organize eden kolay para kazanma yollarını bulmuşlar insanlarıda buna alet ediyorlar.altın bence değerinin çok üstünde dünya ekonomisinde hareketlilik yok parayıda bu şekilde iniş çıkışlarla kazanıyor para babaları…..

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa