Ana Sayfa » Altın Yorumları » İtalya’daki tedbir paketini bekliyor

İtalya’daki tedbir paketini bekliyor

5 Aralık altın yorumu bölümümüzde altın ile ilgili altın yorumlarını ave Uluslararası piyasalardaki gelişmeleri aktarmaya devam ediyoruz.
Altın fiyatları İtalya’daki tedbir paketini bekliyor.Bugün saat 16:00 da Temsilciler Meclisine sunulacak  ve piyasaların gözü kulağı bugün İtalya’da olacak:

İtalya Başbakanı Mario Monti’nün bütçe açığını kısmak için hazırladığı tedbir paketini parlamentonun oyuna sunmasının öncesinde atın değişim göstermeden seyrediyor.

Spot altının onsu Singapur’da yerel saat ile 9.59’da yüzde 0.2 değer kaybettikten sonra pek fazla değişim göstermeden seyrediyor. Geçtiğimiz hafta Hüney Kore’nin altın satın alması ve ETF’deki altın varlıklarının rekor kırması ile kıymetli metal yüzde 3.8 değer kazandı. New York Comex’teki şubat teslimli altın vadelilerinin onsu pek fazla değişim göstermeden 1,750.10 dolar seviyesinde seyrediyor.

“Hem emtia hem de güvenli liman olarak algılandığı sürece altın yatay hareketini sürdürecek.” diyen First Futures Co analisti Lv Xiaowei, “Avrupa’nın problemi bir gecede çözülmeyecek dolayısıyla fiyatlar kendi tabanını koruyacaktır.” yorumunda bulundu.

İtalya Başbakanı Mario Monti, Euro Bölgesi’nin ikinci en büyük borç yüküne sahip ülkesinin borçlarını azaltmak ve İtalya’nın euronun dağılmasını tetiklemesini önlemek için hazırladığı 30 milyar euroluk (40 milyar dolar) bir kemer sıkma ve büyüme tedbirleri planına parlamento desteği arayacak.

Monti, dün kabinesine onaylattığı tasarıyı bugün yerel saat ile 16:00’da Temsilciler Meclisi’ne ve 18:00’de Senatoya sunacak. 12 milyar euroluk harcama kısıntısını içeren bu plan, çalışanları geç emekli olmaya zorlayacak, ilk konutlardan alınan vergileri tekrar uygulamaya koyacak ve vergi kaçaklarıyla mücadeleyi yoğunlaştıracak.

Kaynak:BloombergHT – www.bloomberght.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa