Ana Sayfa » Altın Yorumları » FİYATLAR NE ZAMAN DÜZELECEK

FİYATLAR NE ZAMAN DÜZELECEK

Nereye kadar düşer, altın  fiyatları ne zaman yükselir, ve ne zaman düzelecek soruları ile ilgili  açıklama:

Makro Ekonomik Görünüm: Global ekonomiye yönelik endişelerin zayıflamasıyla birlikte altında satışlar devam ederken Asya’daki fiziki alımların artması satışları frenledi. Günün genelinde 1322,60-1338,73 ons/dolar seviyeleri arasında hareket yaşanan piyasada altın dolar karşısında yaklaşık %0,16 oranında değer kaybetti. Bugün, ABD konut piyasası rakamlarının yanı sıra Fed faiz kararı piyasada yakından takip edilecektir.

Genel Teknik Görünüm: Teknik olarak kısa vadede bekle, orta vadede ise sat sinyallerinin oluştuğunu, işlem hacminin ise günlük bazda düşük kaldığını gözlemliyoruz. Hem piyasaya katılımın zayıf olması hem de sinyallerin farklı olmasına bağlı olarak temkinli hareketin korunması beklenmelidir.

Kısa Vadeli Strateji: Kısa vadede sinyaller bekle, işlem hacmi ise zayıf konumdadır. 1323,80 ons/dolar destek seviyesinin üzerinde tutunması durumunda kısa vadeli tepki alımlarının etkili olması beklenmelidir.

Seviyeler: Gün içinde 1310,30 ve 1323,80 ons/dolar seviyeleri

destek noktası olarak belirirken olası yükselişlerde 1341,10 ve 1358,60 ons/dolar direnç seviyeleri yakından takip edilmelidir.

Kaynak:Eco Yatırım


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa