Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altın neden düşüyor? Altın ne olur – 17.11.2011

Altın neden düşüyor? Altın ne olur – 17.11.2011

Altın fiyatları neden düşüyor?
Altın ne olur?
17.11.2011 altın fiatları bölümümüzde sizlere Bloomberg HT tarafından hazırlanan altın analizini sizlere sunuyoruz.
Altın fiyatlarında düşüş beklenmektedir. Altın fiyatlarındaki düşüş nereye kadar sürer?

Altın fiyatları borsalarla birlikte düşüşte. Fransa ve İspanya’nın borçlanma maliyetlerindeki artış ve Avrupa’da ülke ve bankaların CDS’lerinin yükselmesiyle borsalar dördüncü günde de geriledi.

UBS bugünkü bir raporunda en büyük metal tüketicisi olan Hindistan’da geçtiğimiz 2 haftada ortalama fiziki alımın Haziran 2010’dan bu yana en düşük seviyeye indiğini bildirdi.

Bloomberg International’a konuşan Dünya Altın Konseyi Yatırımlar Bölümü Genel Müdürü Marcus Grubb, “Yatırımcılar finansal krizin olası sonuçlarına dair endişelendiğinde her türlü olasılığı fiyatlıyorlar. Şu an ise riskli varlıklardan ve hisse senetlerinden kaçıyorlar, yakın vadeli tahvillere ve nakite dönüyorlar” dedi. Grubb, yatırımcıların kayıplarını telafi etmek ve kar etmek için altın satışına gittiğini de sözlerine ekledi.

Spot altın Londra’da yüzde 1 düşerek 1,746.45 dolar oldu. New York Comex’te Aralık teslim kontrat ise yüzde 1.5’luk değer kaybıyla 1,747.50 dolardan işlem gördü.

Gümüşün ons fiyatı yüzde 2’lik değer kaybıyla 33.0675 dolar olurken platin yüzde 1 geriledi ve 1,604.25 dolar/ons oldu. Paladyumun ons fiyatı da yüzdde 2.8 oranında düştü ve 632 dolar/ons’tan işlem gördü.

Kaynak:BloombergHT – www.bloomberght.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa