Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altın neden düşüyor? Altın piyasası toparlanır mı?

Altın neden düşüyor? Altın piyasası toparlanır mı?

Altın fiyatları neden düşüyor?

Altın piyasası toparlanır mı?

FED toplantısı altın fiyatlarını nasıl etkiledi?

Bugünkü altın yorumları bölümünde sizlere Lider Forex tarafından hazırlanan altın yorumunu sunuyoruz:

Fed’in 400 milyar dolarlık uzun dönem borçlanmayı planladığını ve ekonominin önem teşkil eden aşağı yönlü risk içinde olduğunu açıklamasının ardından hisse senetleri kayıplarını genişletirken dolar ve hazine tahvilleri ise hızlı yükseliş gösterdi. Beklenen açıklama geldi.

FED uzun vadeli tahvil programı için gerekli konuşmaları gerçekleştirdi ve ABD borsalarında hareketlenmeler başladı. ABD borsalarında yaşanan sert satışların dolar’ın değerlenmesine neden olması altın fiyatlarının 1800 dolar üzerinde tutunamamasına neden oldu ve sarı maden 1771 dolar seviyesine kadar geriledi.

Peki şimdi altının seyri ne olacak’ Eğer altın 1770 desteği üzerinde tutunabilirse bu seviye dip olarak belirlenebilir ve tekrar yükselişlerine kaldığı yerden devam edecektir. Ancak piyasada altın fiyatlarında yaşanacak düşüşleri beklemesi ve düşüşlerinden alım yapması stratejisi altın fiyatlarını 1700 dolar seviyelerine kadar taşıyabilir.

Bu yüzden de öncelikle 1770 desteğini takip etmek ve kırılışı durumunda 1745 ve 1703 seviyeleri gözlemlenebilir. Bu yüzden de 1770 desteği kırıldıktan sonra kısa vadeli satış pozisyonları açılabilir.

Ancak Pivot 1810 Destek 1770-1745-1725 Direnç 1785-1795 – 1825


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa