Ana Sayfa » Altın Yorumları » Sarı maden neden hızla düşüyor?

Sarı maden neden hızla düşüyor?

Altın fiyatları jet hızıyla çakıldı ve bu çakılma devam ediyor. Altın fiyatlarında sert düşüş neden kaynaklandı?
Altındaki düşüş nereye kadar sürer?
Altın yorumları bölümümüzle sizlerleyiz:

Altının onsu şu dakikalarda 1616 dolardan işlem görmekte. Altın çakıldı ancak bu çakılma neden kaynaklanıyor? Altındaki düşüşün temel nedeni FED Tutanakları. Dün akşam açıklanan FED tutanaklarında beklenen bir açıklamanın gelmemesi altındaki düşüşe sebep oldu.
Peki neydi beklenen açıklama? FED tutanaklarında parasal genişleme konusunda açıklama yapılacağı beklentisi hakimken açıklama yapılmaması altın fiyatlarında şoka sebep oldu. Altının gramı 93 lirayı buldu ve 93 liranın altına da sarkabileceği belirtilmektedir.


1 Yorum

  1. fxpara dedi ki:

    Altın teneke olma yolunda bunun sebebi ise halkımızın gerçek altın almayı bırakıp bankalara altın hesabı açmak için altını bozdurmları.İnsanlar banklarda hesap açarken şunu aklından çıkarıyorlar bankalar piyasadaki altın fiyatlarına göre hesabınızı fiyatlıyorlar insanların altın bozdurması sonucu fiziki altın miktarı artıyor bunun sonucu piyasa fiziki altına doyuyor piyasadaki bu doygunluk altın fiyatlarını süratle aşağıya doğru çekiyor neticede insanlar hem ellerindeki fiziki altından oluyorlar hemde altın hesaplarına yatırdıkları paraları altının değer kaybetmesi sonucu kaybediyorlar.Ortada bankalar tarafından çok büyük bir oyun var banaklar altın hesapları adı altında hesap açarak hem yastık altındaki altına piyasaya kazandıyorlar hemde bunun sonucu kolay para elde ediyolar.İnsanlara tek uyarım fiziki altına dönün oyuna getiriliyorsunuz ortada oynanan büyük bir yahudi oyunu var.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa