Ana Sayfa » Güncel Altın Fiyatları » Altın fiyatları neden yükseliyor?

Altın fiyatları neden yükseliyor?

Altın fiyatları neden yükseliyor?
Altın ne zaman düşer?
Altına yatırım yapalım mı?

Konuyla ilgili olarak yazımızın devamında yer alan altın yorumu, Ulukartal Kapital ( http://www.ulukartal.com.tr ) Tarafından Hazırlanan Altın Fiyatları Raporudur:

“ABD’nin temerrüt riski, AB’de ise Yunanistan’ın ardından İtalya’nın da gündeme gelmesi, finans piyasalarında borç krizine yönelik kaygıların artmasına yol açıyor. Diğer taraftan kredi derecelendirme kuruluşlarının ABD’in kredi notunu düşürülebileceği belirtmesinin ardından, piyasalarda bu olasılığın ciddi olarak fiyatlanmaya başladığı bir döneme girdik.
Tüm bu gelişmeler güvenli liman olarak adlandırılan altına olan talebi artırdı ve altın fiyatlarının tarihi en yüksek seviyesini yenilemesine yol açtı. Piyasalardaki belirsizliğin sürmesi halinde altın fiyatlarında önemli bir düşüş görülmesi beklenmiyor. Bu hafta 1628 dolar seviyesine kadar yükselen altın fiyatlarında yeni tarihi zirveler görebiliriz.
Ancak gelinen bu seviyelerde ani kar satışlarına karşı yatırımcıların dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz. Alış yönünde pozisyon açılarak 1622 seviyesine kar al emri, 1610 seviyesine de stop emri girilmesinin uygun olacağını düşünüyoruz.”

 


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa