Ana Sayfa » Altın Yorumları » FİYATLAR NEREYE İLERLİYOR?

FİYATLAR NEREYE İLERLİYOR?

Mısırdaki son  olayların etkisiyle altında yükselmeye başlayan trend bu hafta nasıl seyredecek? Altın fiyatları nereye varır? Altın düşer mi?

Konuyla ilgili Eko Yatırım‘ın ALTIN YORUMU nu  aşağıda bulabilirsiniz:

Makro Ekonomik Görünüm: Global ekonomiye yönelik olumlu beklentiler piyasada satışları desteklerken Mısır’daki siyasi belirsizlikler satışları frenlemektedir. Günün genelinde 1323,15-1346,65 ons/dolar seviyeleri arasında hareket yaşanan piyasada altın dolar karşısında yaklaşık %0,46 oranında değer kaybetti. Bugün, Almanya PMI imalat endeksin yanı sıra ABD ISM imalat endeksi piyasada yakından takip edilecektir.

Genel Teknik Görünüm: Teknik olarak kısa vadede bekle, orta vadede ise sat sinyallerinin oluştuğunu, işlem hacminin ise günlük bazda düşük kaldığını gözlemliyoruz. Hem piyasaya katılımın zayıf olması hem de sinyallerin farklı olmasına bağlı olarak temkinli hareketin korunması beklenmelidir.

Kısa Vadeli Strateji: Kısa vadede sinyaller bekle, işlem hacmi ise zayıf konumdadır. 1319,40 ons/dolar destek seviyesinin üzerinde tutunması durumunda kısa vadeli tepki alımlarının etkili olması beklenmelidir.

Seviyeler: Gün içinde 1305,90 ve 1319,40 ons/dolar seviyeleri destek noktası olarak belirirken olası yükselişlerde 1341,30 ve 1354,70 ons/dolar direnç seviyeleri yakından takip edilmelidir.

Kaynak: Eco Yatırım

www.altininfiyati.net


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa