Ana Sayfa » Altın Yorumları » Toparlanmaya başladı

Toparlanmaya başladı

23.12.2011 altın yorumu bölümümüzde yine sizlerleyiz.
Altın fiyatları toparlanmaya başladı. Altının onsu şu dakikalarda (09:55) 1612 doları aşmış durumdadır.

Tahminlerin üstünde gelen ABD verilerinin güvenli liman gibi hareket eden dolara olan talebi eritmesi ile altın hafta içindeki ilk haftalık kazancına hazırlanıyor.

Spot altının onsu yüzde 0.5 kadar değer kazanarak 1,614.05 dolardan işlem görürken Singapur’da ise yerel saatle 12.48’de 1,611.45 dolar oldu. Comex’teki şubat teslimli kontrat ise yüzde 0.2 artışla 1,613.50 dolara çıktı.

“ABD ekonomik toparlanma içine girdiğinin işaretlerini veriyor olsa da burada bir büyümenin olduğunu söylemek için henüz çok erken.” diyen Everbright Futures kaynak departmanı yöneticisi Ye Yanwu, “Aynı zamanda Avrupa borçla boğuşmayı sürdürüyor ki bu da dolara talebi artırarark güçlendirirken altına ise ağırlık yapıyor.” yorumunda bulundu.

ABD’deki işsizlik başvuruları geçtiğimiz hafta 2008’den beri en düşük seviyede gelirken tüketici güveni ise aralık ayında artış gösterdi. Verilerin açıklanmasının ardından dolar düşüşe geçti. Avrupa Sistemik Risk Kurulu Başkan Yardımcısı Mervyn King, Avrupa’daki krizin reel ekonomiye zarar verirken finansal istikrarın görünümünü de zedelediğini söyledi.

Kaynak:BloombergHT – www.bloomberght.com


1 Yorum

  1. neval dedi ki:

    MUTLAKA ÇIKACAK

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa