Ana Sayfa » Altın Yorumları » fiyatlar uzun vadede yükselecek beklentisi

fiyatlar uzun vadede yükselecek beklentisi

Altında beklenti yükseliş yönünde mi?

Altın fiyatları günlük destek ve direnç seviyeleri nelerdir?
Altın yorumlarını takip etmenizi öneren uzmanlar, gün içerisinde altın fiyatlarında yukarı yönlü hareketlerin de olabileceğini ifade etmekteler.
Gün içinde sıcak gelişmeleri ve altın fiyatlarını an be an sizlere aktaracağız:

Sarı maden Cuma günü ABD’den gelen olumlu haberler neticesinde 1723 seviyesine kadar gerilemiş ve buradan toparlanmaya çalışmaktadır. Sarı maden için uzun vadeli yükseliş beklentimizin devam ettiğini ancak yaşanılacak kar satışlarının dikkatle takip edilmesi gerektiğini sizlerle paylaşmıştık. Uzun vadeli beklentimizin 1530 dolar üzerinde hala daha yükseliş olduğunu ve hedef olarak da 19**’lü seviyelerin olduğu düşüncesindeyiz.

Ancak kısa vadeli dolardaki güçlenme kar satışlarının devamlılığının olmasına katkı sağlamaktadır. Bu yüzden de bu geri çekilmelerin 1650 dolar ile sınırlı kalmasını ve yeniden yukarı yönlü hareketlerin gerçekleşmesini beklemekteyiz.

Özellikle EUR/USD paritesinin 1,2620 seviyesini test etme isteği sarı maden fiyatını da 1650 dolar seviyesine gerilemesine neden olabilir. Bu yüzden de uzun vadeli işlem girmek isteyenler bu düşüşü alım fırsatı olarak değerlendirebilir. Kısa vadeli olarak da düşüşlerin devam ettiği ve gün içerisinde 1715 dolar seviyelerin test edilme ihtimalinin kuvvetli olacağını söyleyebiliriz.

Pivot; 1740

Destek; 1713-1703-1685

Direnç; 1765-1775-1790

Kaynak: Lider Forex


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa