Ana Sayfa » Altın Yorumları » sarı maden yükselmeye devam edecek mi?

sarı maden yükselmeye devam edecek mi?

Altın fiyatları yükselmeye devam edecek mi?
Altın fiyatları ve altın yorumları bölümlerimizde günlük analizleri ve anlık altın grafiği yorumlarını sizlere sunmaya devam ediyoruz:

Avrupa’daki borç krizinin sıçrayacağı korkusu sebebiyle yatırımcının güvenli limana sığınma isteği sonucu altın 2 ayın en kötü haftalık performansını yarıda kesti, son üç günde ilk kez yükseliş kaydetti. “Altın hala daha yeterince çekici bir güvenli liman.” diyen Haitong Futures Co baş yatırım danışmanı Tao Jinfeng, “Altının son performansı güçlü dolardan kaynaklanıyor.” yorumunda bulundu.

Altındaki kar realizasyonların devam ettiği gözlemlemekteyiz. Özellikle de yapılan geri çekilmelerin sertliği dikkat çekmektedir. Altın fiyatlarında yaşanılan yükselişlerin kademeli, düşüşlerin ise sert ve hacimli olması yükseliş baskısının özelliği olarak karşımıza çıkmaktadır. 1813 direncini geçemediği için yükseliş trendinin üst kanal noktasından dönen sarı maden kanalın alt noktası olan 1695 dolar seviyesini hedeflemektedir. Önemli olan paritenin bugün hangi seviyede kapatıp kapatmadığıdır. Eğer sarı maden bugünkü haftalık kapanışını 200 günlük üssel hareketli ortalama olan 1631 dolar üzerinde gerçekleştirirse haftaya yükselişlerin başlayabileceğini söyleyebiliriz. Aksi takdirde sert satışların devam etmesi kaçınılmaz olacaktır. Bunun dışında 1695 dolar desteğinin kırılması ile sert satışların gün içerisinde devam edeceğini, bu desteğin üzerinde kalması durumunda da yükselişine devam edeceğini söyleyebiliriz.

Pivot; 1735

Destek; 1710 – 1695-1680

Direnç; 1725- 1740- 1753

altın fiyatları düşer mi

Kaynak: Lider Forex


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa