Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altın fiyatlarında ayı piyasası hakimdi – 24.08.2011

Altın fiyatlarında ayı piyasası hakimdi – 24.08.2011

Bugünkü altın fiyatları yorumu bölümünde günlük altın analizini sizlere aktarıyoruz. Altın piyasalarında yaşanan gelişmeleri, altın borsası analizlerini ve kapalıçarşı altın fiyatları ile altın fiyatlarını sitemizden takip edebilirsiniz:

ALTIN’DA SALI GÜNÜ AYI PİYASASI HAKİMDİ

Salı günü altın ilk işlem saatinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1912.26 dolar/ons’u kaydetmesinin ardından tüm gün boyunca satış gördü. Avrupa piyasalarında özellikle 1875-1900 dolar/ons bandında dalgalandı. Dün ABD’den açıklanan Richmond Fed imalat ve perakende gelirleri endekslerinin oldukça kötü kaydedilmesi ile yatırımcılarda, FED’in Cuma günü yapacağı toplantıda, yeni bir parasal genişlemeyi ele alacağı beklentisi yükseldi. Altın’da satış baskısı artarken, hisse senedine yönelen yatırımcılarla sarı maden günlük bazda yüzde 3.64 değer kaybına uğradı. Son fiyat 1828.63 dolar/ons olarak gerçekleşirken, gümüş‘te de yüzde 4.2 oranında erime gözlendi.

İstanbul Altın Borsası‘nda Salı günü, 3,974 kg altın işlemi gerçekleşti. Sarı maden 1870-1899.70 dolar/ons bandında dalgalanırken kapanış önceki günün yüzde 0.3 yukarısında gerçekleşti.

Bugün içinde, Almanya’dan IFO endeksi, ticari beklentiler, ABD’den MBA Mortgage başvuruları, dayanıklı mal siparişleri, konut fiyat endeksi ve ham petrol stok raporları açıklanacak.

Troy Kıymetli Madenler -http://www.troypreciousmetals.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa