Ana Sayfa » Altın Yorumları » EMTİA FİYATLARINDA DEĞİŞİKLİK BEKLENİYOR MU?

EMTİA FİYATLARINDA DEĞİŞİKLİK BEKLENİYOR MU?

Altın piyasa hakkında yapılan altın yorumları ve bu yorumların altın fiyatlarıyla ilgilenen ziyaretçilerin faydalanması amacıyla sitemizde yayımlanmasına karar verdik. Eco Yatırım tarafından yapılan açıklama:

Makro Ekonomik Görünüm: ABD tarım dışı istihdam rakamları öncesinde piyasada oynaklığın yükseldiğini gözlemledik. Günün genelinde 1324,85-1356,30 ons/dolar seviyeleri arasında hareket yaşanan piyasada altın dolar karşısında yaklaşık %1,35 oranında değer kazandı. Bugün, ABD tarım dışı istihdam rakamı ve işsizlik oranı piyasada yakından takip edilecektir.

Genel Teknik Görünüm: Teknik olarak kısa vadede al, orta vadede ise sat sinyallerinin oluştuğunu, işlem hacminin ise günlük bazda yükseldiğini gözlemliyoruz. Piyasaya katılımın güçlü olmasına rağmen sinyallerin farklı olmasına bağlı olarak temkinli hareketin korunması beklenmelidir.

Kısa Vadeli Strateji: Kısa vadede sinyaller al, işlem hacmi ise güçlü konumdadır. 1342,70 ons/dolar destek seviyesinin üzerinde tutunması durumunda kısa vadeli tepki alımlarının etkili olması beklenmelidir.

Seviyeler: Gün içinde 1329,10 ve 1342,70 ons/dolar seviyeleri destek noktası olarak belirirken olası yükselişlerde 1364,70 ve 1378,20 ons/dolar direnç seviyeleri yakından takip edilmelidir.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa