Ana Sayfa » Altın Yorumları » Seyir yukarı yönlü, hedef 1770

Seyir yukarı yönlü, hedef 1770

Altın fiyatları yeni günde de yükseliş devam ediyor. Gün içerisinde altında yükselişler görülebileceği belirtilmektedir.
Altının onsu şuan 1748 dolardan işlem görmektedir:

ABD’nin 2007′deki resesyonunu öngörmüş olan yatırımcılardan Gary Shilling, deniz aşırı ülkelerden gelen zayıf ihracat taleplerine dikkat çekerek, Çin ekonomisinin bu yıl “sert iniş” yapacağını söyledi. Pekin Hükümeti dün imalattaki genişlemeye rağmen, ihracat siparişlerinin önceki ay düştüğünü açıkladı.

Şanghay Bileşik Endeksi ise, güçlü imalat rakamlarının, hükümetin para politikasında gevşemeye gitmekten uzak durmasına neden olacağı ve bunun da ülke ekonomisindeki soğumayı artıracağına ilişkin endişelerin etkisiyle yüzde 1.1 düşüş kaydetti. Çin’in frenlere bastığını söyleyen A. Gary Shilling&Co.’nun Başkanı Shilling, Çin ekonomisinin ihracatla desteklenmesinden ve hız kazanmasından ötürü, ekonomideki değişimin zor olacağını söyledi.

Sarı maden gün içerisinde Dolar Endeksinin güç kaybetmesiyle yükselişlerine devam etmektedir. 1741 ile 1743 seviyesi arasında gece boyunca hareketine devam eden sarı maden için özellikle 1732 dolar desteği kar satışlarının devamlılığı için önemli bir destektir. Çünkü sarı maden eğer 1732 desteğini kırarsa 1700 dolar seviyesine doğru düşüşlerin devam etmesi beklenebilir.

Bu destek üzerinde günlük yükselişlerin devam etmesini ve 1775 dolar seviyesinin hedeflenmesini gözlemleyebiliriz. Sarı madende yaşanılan yükselişlerin kar realizasyonları getirme riskine karşı da dikkatli olmalı ve mümkün olabildiğince en alt noktalardan kademeli alımlar yaparak yükselişlerde karlı işlemler elde edebilirsiniz.

Uzun vadeli strateji olarak altın fiyatlarının 1530 dolar üzerinde yükselişlerde devam edeceğini, yaşanılacak geri çekilmeleri alım fırsatı olarak değerlendirmenin uzun vadeli yükseliş trendinde başarılı bir strateji olarak görüldüğü söylenilebilir. Olası geri çekilmelerde maksimum hedef olarak da 1655 dolar seviyesi belirlenebilir.

Pivot; 1732

Destek; 1740- 1713- 1703

Direnç; 1760- 1775-1790

Kaynak: Lider Forex


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa