Ana Sayfa » Altın Yorumları » Şok Çin dalgası

Şok Çin dalgası

Uluç Şıkyıldız:Olay basit..Çin ve ABD elele düştük..Pazar akşamı piyasa açılmadan yazı tura atıp ya da playsation oynayıp 1680 leri işaret etmedik..Zaten Fed orada bitti.İyi perakende datası ve sonrası..

Bu kadar mı yani?

Uluç Şıkyıldız:Eee bu kadar ..Çünkü buralara dek çok anlattık onu..Dün diyorlar ki OPEC pound için niye vermediniz dışarI.VennUS te verdik.Bugün Çin i verdik.Olay olsun dışarıda.

Peki sonrası..Yani Fed sonrası ve bugün?

Uluç Şıkyıldız:Dün VennUS teyiz..Yayını kapadık..Alış yapmayın altında..200 günlük ortalamaya güvenmeyin vs diyerek.Ulaş’ın gözü faizlerde.ABD faizleri çıkıyor.Dedik ki 62…Ordan da tepki verdi.

Yani 62 tepkisi ve sonrası başka sebep?

Uluç Şıkyıldız:Tabi ki başka sebep.Çin çıktı sahneye.1700 e dönerken de sahnede idi.Dört beş gün önce VennUS te dedik ki Çin başbakanı öndeki Pazartesi büyümeyi 7.5 a indirecek.Haberi almadık.Beklentiyi vurguladık.

Hatta yuvarlak masada Ulaş la ben dedik ki gelecek haftanın en önemli olayı Wen ‘in konuşması.Bugün de öyle oldu.Dedi ki yuan dengede.Bu şu
demek.Sen istediğin kadar yuanı değerleştir de.

Bugün artık o korku girdi piyasaya.Bak bakalım konut sektörüne durumu var artık.Wen diyor ki bu fiyatlar absürd.Eee yuan değersizleşirse,Hindistan faiz indirmezse,üstüne değerli metallere bir de gümrüğü varsa…1656..Mıknatıs..Hayırlı olsun..

Kaynak: Venn Danışmanlık – www.vennusdanismanlik.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa