Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altın fiyatlarında yükselme görülebilir

Altın fiyatlarında yükselme görülebilir

Lider Foreks tarafında yapılan açıklamada altın fiyatlarındaki sıkışma sonrasında altın fiyatlarında yukarı yönlü hareket gözlenebileceği belirtildi. Açıklamanın tamamı aşağıdadır:

Sabah analizimizde altın için belirli bir bant arasında hareket ettiğini ve bu bandın dışına çıkacağını belirtmiştik. Uzun vade beklentileri 1450 dolar olduğu Altın daha önce geçemediği 1431 dolar desteğini kırabilmek için hazırlanma görünümünde. Biliyorsunuz Altın‘da yaşanan sıkışmalardan sonra ciddi hareketler olması kaçınılmaz olmaktadır.

Altındaki bu sıkışıklığı da göz önünde bulundurursak yakın zamanda bekleyeceğimiz patlama gerçekleşecektir. 1380 dolar desteğinin üzerinde kaldığı her durumda Altında alım pozisyonlarının açık tutulması ve Altının 1431 doları geçmesiyle yeni hedefin 1450-1475 bandı aralığında belirleyeceğimizde fayda var.

Şuanda 1420 dolar seviyesinde hareketini gerçekleştirmektedir. Altın’da 1408 dolar seviyesi önem arz ediyor ve bu desteğin kırılması durumunda Altın’ın 1404, 1400 ve 1395 dolar seviyelerine kadar düşebilir. Aksi takdirde yani 1404 dolar desteği kırılmazsa tekrar yükselişini sürdürecektir ve böyle bir durumda 1424 ve 1432 dolara kadar yükselecektir.


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yatırım Borsa Yatırım Borsa