Ana Sayfa » Altın Yorumları » Düşüş bugün de devam edebilir – 24.11.2011 altın yorumu

Düşüş bugün de devam edebilir – 24.11.2011 altın yorumu

Altın fiyatları neden düşüyor?

Avrupadaki gelişmeler altın fiyatlarını nasıl etkiler?

Doların güçlenmesi altın fiyatlarında gerilemeye sebep olur mu?

Altın piyasasındaki gelişmeleri ve altın fiyatları ile altın analizlerini sizlere aktarmayı sürdürüyoruz.

Aşağıda yer alan altın yorumu BloombergHT tarafından hazırlanmıştır:

Avrupa’nın borç krizinden doğan endişelerin doları güçlendirmesi ile güvenli varlıklara olan talep kırılırken altın düşüşünü ikinci güne taşıyabilir.

Külçe altının onsu önceden yüzde 0.3 değer kaybettikten sonra Singapur’da yerel saat ile 9.38’de pek fazla değişim göstermeyerek 1,692.02 dolardan işlem gördü. Almanya’nın hayal kırıklığı yaşatan tahvil satışının ardından altın dün yüzde 0.4 değer kaybetti.

Altın, geniş tabanlı risk azaltma ortamının baskısı altında kalıyor.” diyen Gayle Berry ve Suki Cooper’ın da aralarında olduğu Barclays Capital analistleri, “Yatırım ilgisi artıyor ve biz de fiyatlar üstündeki olumlu görüşümüzü koruyoruz. Çünkü Avrupa üstündeki korkular ve dünya ekonomisine sıçramaya dair belirsizlik ile finansal piyasaların ısrarcılığı altını destekleyecektir.” yorumunda bulundular.

Almanya’da dün gerçekleştirilen tahvil ihalesine gelen talebin, maksimum satış miktarının yüzde 35 altında olması endişeleri körükleyerek tahvillerin güvenli varlık statüsünden çıktığının işaretini verdi. Almanya’nın 10 yıllık tahvil ihalesine, 6 milyar euroluk maksimum satış hedefine karşın 3.9 milyarlık teklif geldi. Dolar, euro karşısında 7 haftanın yükseğini gördü, petrol ve bakırın da içinde olduğu emtia dünb düşüş kaydetti.

Bloomberg’in derlediği verilere göre ETF’deki altın varlıkları dün rekor kırarak 2,350.757 metrik tona yükseldi. Varlıklar eylül ayından bu yana yüzde 4.6 genişledi.

Kaynak: BloombergHT


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa