Ana Sayfa » Altın Yorumları » Yükseliş devam edecek mi?

Yükseliş devam edecek mi?

Altının onsu şu dakikalarda -09.51- 1735 dolardan işlem görmektedir. Altın fiyatlarının yönü yukarı doğru mudur?
Çinden gelen veriler altın fiyatlarını nasıl etkiler?
Çin imalat sanayi endeksinin altın borsasına etkileri ve altın fiyatları yorumu aşağıda yer almaktadır:

Çin imalat sanayi endeksinin beklenmeyen bir şekilde ocak ayında büyümesinin ardından altın diğer emtia ile birlikte hareket ederek yükselişini ikinci güne taşıdı.

Spot altın önceki yüzde 0.5’lik düşüşünü terse çevirerek Singapur’da yerel saatle 11.08’de 1,738.13 dolardan alıcı buldu. Sarı metalin onsu dün 8 aralık tarihinden beri en yüksek seviye olan 1,747.79 doları gördü. Gümüş son üç günde ilk kez yükselerek yüzde 0.4 artışla ons başına 33.31 dolar oldu.

First Futures Co analisti Lv Xiaowei konuyla ilgili “Çin’in PMI verisinin ardından tüm piyasalara genel bir iyimserlik hakim ve bu durum altını da yukarı çekiyor.” yorumunda bulundu.

Çin’in resmi istatistik kurumunun rakamlarına göre, imalat sanayi PMI’si Ocak’ta yeniden 50.3’ten 50.5’e yükseldi. Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin medyan tahmini, imalat PMI’sinin 49.6’ya gerileyeceği yönündeydi. 50’nin üzerindeki rakamlar, imalat sektörünün büyüdüğüne işaret ediyor.

Çin’in en büyük fiziki altın piyasası olan Şangay Altın Borsası’ndaki spot altının onsu yüzde 0.4 artışla gram başına 355.49 yuan (1,750.46 dolar /ons) oldu. Bloomberg’in verilerine göre ETF’deki altın varlıkları dün 13 aralık tarihindeki rekordan yüzde 1 eksikle 2,371.814 metrik ton olarak gerçekleşti.

Kaynak:BloombergHT – www.bloomberght.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa