Ana Sayfa » Altın Yorumları » Yükseliş hız kazanarak devam ediyor

Yükseliş hız kazanarak devam ediyor

Altın fiyatlarındaki yükseliş hız kazanarak devam ediyor. Altın fiyatları birkaç günlük gerilemeden sonra  yeniden yükselişe geçti. Günlük altın yorumu ve altın piyasa analizi aşağıda yer almaktadır:

Altın fiyatlarındaki yükseliş hız kazanarak devam ediyor. Dün sabah saatlerinde 1792 seviyesinden işlem gören XAU kontratı bu sabah 50 dolar daha primli olarak işlem görüyor.

Altın fiyatları piyasalardaki belirsizlikten destek bulmaya devam ediyor. Beklentilerden düşük gelen ekonomik göstergeler ve Avrupa Birliği’nin mali sıkıntı içindeki ülkelerinin sorunlarının hala çözülememiş olması ve piyasalarda büyük beklenti olmasına rağmen Almanya-Fransa zirvesinden beklentileri karşılayacak kadar somut bir sonuç çıkmaması piyasalarda endişeleri artırdı. Tüm bu gelişmeler güvenli liman olarak değerlendirilen altına olan talebi artırıyor.

Bu arada merkez bankalarının altın alımı yaptığı haberleri de gelmeye devam ediyor. Çin’in 31,5 milyar dolarla son iki 2 yılın en yüksek ticaret fazlasını verdiği haberi de piyasalarda etkili oldu. Piyasalardaki belirsizliğin sürmesi halinde altın fiyatlarında önemli bir düşüş görülmesi beklenmiyor.

Bu sabah itibarıyla 1842 dolar seviyesinden işlem gören altın kontratı 1850 dolar seviyesini test edebilir. 1845-1850 aralığında satış pozisyonu açılarak 1830 seviyesine kar al emri girilmesini tavsiye ediyoruz.

Kaynak:Ulukartal Kapital


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa