Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altın fiyatlarındaki yükseliş marjları yükseltti

Altın fiyatlarındaki yükseliş marjları yükseltti

Altın fiyatlarındaki yükseliş marjları yükseltti .11 Ağustos Altın yorumları bölümünde sizlere uluslararası piyasalarda altın fiyatlarına yönelik olarak şirketlerin almış oldukları kararları sunuyoruz.

Bilindiği gibi yurt içindeki altın fiyatları yurt dışındaki gelişmeler bağlı olarak değişmekte ve Kapalı çarşı altın fiyatları uluslararası altın piyasalarıyla doğru orantılı olarak devam etmektedir:

Dünyanın en büyük vadeli işlemler piyasası CME Group Inc., altın fiyatlarının, hisse senetlerine gelen güçlü satışların ardından güvenli liman alışlarının etkisi ile rekor seviyelere çıkması ile birlikte, altın kontratları için marjları yüzde 22 artırdı.

Bloomberg HT’nin haberine göre, Giriş marjı koşulu ya da spekülatörlerin yatırmak zorunda oldukları minimum tutar, bugünkü kapanışın ardından geçerli olmak üzere, kontrat başına 6,075 dolardan 7,425 dolara çıkarıldı. Hedge marjları da yüzde 22 artırılarak 5,500 dolara çıkarıldı.

CME’de işlem gören altın kontratları, Avrupa’da borç krizinin kötüleşmesi, ABD’de ekonomik büyümenin yavaşlamakta olması ve Çin’de hızlanan enflasyondan dolayı yüzde 26’lık bir ralli yaptı. Comex altın vadelilerinde işlem hacmi ise 9 Ağustos’ta rekor seviyelere çıktı. http://www.bloomberght.com/kuresel-piyasalar/haber/944041-cme-altin-kontratlari-icin-marjlari-yukseltti

 


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa