Ana Sayfa » Altın Yorumları » Sarı maden ortalamanın üzerine çıktı

Sarı maden ortalamanın üzerine çıktı

Altın, Salı günkü düşüşlerle yaşadığı değer kaybı sonrası 200 günlük hareketli ortalamasının aşağısına sarkmışken, dün kaydedilen yükselişlerle fiyatlar tekrar bu seviyenin üzerine çıktı. Avrupa piyasalarının güne tutuk başladığı görülürken, dolarda görülen değer kaybı ve Yunanistan’ın iflas etmekten kurtulabileceği inancının piyasalarda yaygınlaşması, kıymetli metaller grubunun yavaş yavaş yükselmesini sağladı.

Altın, bu ortamın içinde muhtelif yatırımcılardan gelen fırsat alımlarıyla 200 günlük hareketli ortalamasını yakalamayı başardı ve hatta gün içinde 1.700$

sınırını zorladı. Çarşamba günü, COMEX altını 200 günlük hareketli ortalamasının her iki tarafında da işlem görürken dün bütün seans boyunca bu hattın üzerinde kalmayı başardı.

Altının 200 günlük hareketli ortalaması an itibariyle ons başına 1.678,20 doları gösterirken Nisan ayına vadeli sözleşmenin gün içindeki en düşük seviyesi 1.683,60 $ oldu. ABD işlem saatleri kapandıktan sonra, Nisan sözleşmeleri önce 50 günlük, ardından da 100 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıktı.

Kaynak: Sağlam Altın – www.saglamaltin.com.tr


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa