Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altın piyasa altın fiyatları sabah analizi 17 Ağustos altın yorumları

Altın piyasa altın fiyatları sabah analizi 17 Ağustos altın yorumları

17 Ağustos altın borsası altın yorumları bölümünde bu sabah itibariyle altın fiyatları yorumunu sizlere sunuyoruz. Canlı altın fiyatlarını Kapalıçarşı Altın Fiyatları bölümümüzden takip edebilirsiniz:

Hedefonline ( http://www.hedefonline.com ) Tarafından Hazırlanan Altın Analiz Raporu:

Altın Sabah Analizi Altın konusunda görüşümüzü sürdürüyor ve yukarılara çıkmasını bekliyoruz. Ancak bugün altında kritik bir gün , yükselen altın fiyatları karşısında yatırımcıların altını bu seviyelerden fiyatlamak istememeleri altındaki çıkışların hızını kesmekte.

Ayrıca Merkel-Sarkozy görüşmesinde eylül ayında getirilmesi planlanan finansal işlemler vergisi Avrupa piyasalarında, başta hızlı işlem yapan fonlar olmak üzere, pozisyon alan yatırımcıların ABD piyasalarına kaçmasına neden olacağı yönünde yorumları artırırken bunun dolara alım getireceği beklentisiyle altın fiyatlarında bugünden itibaren geri çekilme izleyebiliriz.

Türkiye piyasasına baktığımızda İstanbul Altın Borsası Başkan Vekili Osman Saraç yaptığı açıklamada ”Altın fiyatlarındaki yükseliş trendinin bu yıl ve 2012 yılında sürmesi bekleniyor. Bu durum kuyumculuk sektöründen gelen altın talebini olumsuz etkileyebilir ancak yatırımcıların altın talebinin güçlü kalmaya devam etmesi beklenmektedir.” dedi. Saraç ”Son aylarda altın takı tüketiminin artması, altın ithalatını da artırdı.” diye konuştu.Saraç, ”İAB’de son günlerde altın işlemleri hacmi günde ortalama 2 tona yükselerek bu yılki ortalamasının 3 katına çıktı.” dedi.

Teknik açıdan baktığımızda 1809,80 seviyesinin şimdilik tepe olduğunu düşünüyoruz. Bugünlük ise 1794 seviyelerinden satışların başlamasını düşünüyoruz. 1780,50 kırıldığı takdirde 1773,80 seviyesine kadar geri çekilecektir. Destekler : 1786-1777-1767 Dirençler : 1794-1800-1805″

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa