Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altın fiyatlarında gerileme – 29.08.2011

Altın fiyatlarında gerileme – 29.08.2011

Arefe gününde altın fiyatları nasıl şekillenecek?
Altın piyasalarında altın fiyatlarının seyri hangi yönde olacak?
Altın borsalarındaki gelişmeleri ve altın piyasa haberlerini ve altın yorumlarını sizlere aktarmaya devam ediyoruz
Aşağıda yer alan altın yorumu www.borsagundem.com sitesinden alıtılanmıştır:

Fed Başkanı Bernanke’nin merakla beklenenen konuşmasında ekonominin toparlanacağına dair yaptığı vurgu, altın fiyatlarını geriletti.

Fed Başkanı Ben Bernanke’nin konuşmasında ekonomik büyümenin süreceğini belirtmesi ve bu durumun güvenli limanlara olan talebi azaltmasıyla altın üç gün içinde ilk kez değer kaybetti.

Spot altının onsu yüzde 0.3 gerileyerek 1,822.55 dolardan işlem gördü. Metal, hisse senetlerinin yeniden yükselmesiyle rekor seviyesinden yüzde 11 oranında sert düşüş kaydetmişti. New York’ta Aralık vadeli altının onsu 1,824.70 dolar oldu.

Bernanke, Jackson Hole toplantısında gerçekleştirdiği konuşmasında yılın ikinci yarsında ekonomideki toparlamanın iyiye gideceğini belirtmişti. İstihdam piyasası konusunda iyimser olduğunu ve ekonominin uzun vadede sağlıklı bir yapıya kavuşacağını ifade eden Bernanke, ”Fed fiyat istikrarını sağlamak ve büyümeyi garanti altına almak için gereken her şeyi yapacak” ifadesini kullanmıştı.

Eeverbright Futures yöneticilerinden Ye Yanwu, QE3 olasılığının şimdilik ortadan kalkması ve doların yeniden değerlenmesiyle yakın vadede yatırımcılar altından uzak duracak dedi.

Kaynak:http://www.borsagundem.com/haber/Altin-fiyatlari-geriledi-/65324


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yatırım Borsa Yatırım Borsa