Ana Sayfa » Altın Piyasa Sözlüğü » Günlük yorumlar 30.03.2011

Günlük yorumlar 30.03.2011

Eco Yatırım  ( http://www.ecoyatirim.com.tr ) Raporunu sizlere sunuyoruz:

“Makro Ekonomik Görünüm: Altında satış baskısının devam etmesine rağmen Libya’daki gelişmelere bağlı olarak düşüşün hız kestiğini gözlemledik. Günün genelinde 1411,13-1423,45 ons/dolar seviyeleri arasında hareket yaşanan piyasada altın dolar karşısında yaklaşık %0,14 oranında değer kaybetti. Bugün, Euro Bölgesi güven endekslerinin yanı sıra ABD istihdam değişimi verileri piyasada yakından takip edilecektir.

Genel Teknik Görünüm: Teknik olarak kısa ve orta vadede bekle sinyallerinin oluştuğunu, işlem hacminin ise günlük bazda düşük kaldığını gözlemliyoruz. Hem piyasaya katılımın zayıf olması hem de sinyallerin bekle olmasına bağlı olarak temkinli hareketin korunması beklenmelidir.

Kısa Vadeli Strateji: Kısa vadede sinyaller bekle, işlem hacmi ise zayıf konumdadır. 1408,40 ons/dolar destek seviyesinin üzerinde tutunması durumunda kısa vadeli tepki alımlarının etkili olması beklenmelidir.

Seviyeler: Gün içinde 1397,10 ve 1408,40 ons/dolar seviyeleri destek noktası olarak belirirken olası yükselişlerde 1428,60 ve 1436,20 ons/dolar direnç seviyeleri yakından takip edilmelidir.”

******

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

*******

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yatırım Borsa Yatırım Borsa