Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altın piyasada altın fiyatları 1800’ün altına inebilir

Altın piyasada altın fiyatları 1800’ün altına inebilir

Altın piyasada altın fiyatları 1800’ün  altına inebilir.Altın fiyatlarında yaşanan kar realizasyonu devam edebilir. Bu durumda altın fiyatlarının altın piyasalarında 1800’ün de altına sarkabileceği belirtilmektedir.
Altın yorumlarını ve altın fiyatlarını anlık olarak gün içerisinde sitemizden takip edebilirsiniz:

“‘Altın’ da ki gelişmeleri teknik açıdan ele aldığımızda ise 82 dolarlık gerileme ile birlikte , ağustos ayının 2.haftasından ele aldığımız hareketin 38,2% düzeltmesi olan 1840’ın altına inildi ve kapanış da 1830 dolardan gerçekleşti.

Yeni güne ise hafif artıda başlayan emtia 1830’un üzerinde tutunma çabasında olur ise dünkü sert düşüş sadece bir düzeltme olarak kalabilir. Ancak bizce bu senaryonun olasılığı düşük. Çünkü Cuma günü Jackson Hole’da açıklanması beklenen yeni teşvik paketi beklentileri karşılarsa piyasalar biraz rahat nefes alacağından ‘altın’ da 1800’ün altına inilebilir diye düşünüyoruz.

Ancak kısa vadede öngörümüz her ne kadar düşüş yönünde olsa da , mevcut yukarı hareketin 2200 dolarlarlara gitme ihtimali önümüzde ki 6 ay içinde çok mümkün gözüküyor. Çünkü mevcut teşvikler veya diğer paketler , krizi önlemeye ,

bitirmeye yönelik değil öteleme amaçlıdır. Bu nedenle kaygı ortamı önümüzde ki 6 aydan sonra tekrar canlanabilir.”

Kaynak: Smart Live Markets – http://www.smartlivemarkets.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa