Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altın piyasada altın fiyatlarındaki düşüşler alım fırsatıdır

Altın piyasada altın fiyatlarındaki düşüşler alım fırsatıdır

Altın piyasada altın fiyatlarındaki düşüşler alım fırsatıdır. Ulusararsı krizler devam ettiği sürece güvenli liman olarak tanımlanan altın fiyatlarında zaman zaman kar satşları gelse de altın fiyatları yukarı yönlü hareketine devam edeceğe benziyor.

Anlık altın yorumlarıyla sizlere altın fiayatları yorumunu aktarmaya devam ediyoruz.

Hedefonline ( http://www.hedefonline.com ) Tarafından Hazırlanan Altın Analiz Raporu:

“Avrupa’da bir türlü aşılamayan borç krizi, ABD’deki bütçe tartışmaları ile 1600 doları aşan altın, ağustos ayı boyunca rekor üzerine rekor kırdı. ABD’nin notunun kırılması ve Avrupa’daki gelişmelerle birlikte artan durgunluk endişesi, altın fiyatlarını 1912 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine taşıdı. Küresel piyasalardaki gelişmeleri takip eden içerdeki altın piyasasında da fiyatlar yükselişi devam ettiriyor. Cumhuriyet Altını dün yeni bir rekora imza atarken, yılbaşına göre de yüzde 50 prim yaptı. Yeni yıla 479 liradan yapan Cumhuriyet Altını dün günü 731 liradan kapattı. Cuma günü Cumhuriyet Altını 720 liraydı. Bu durumda geçen haftanın kapanışında Cumhuriyet Altını alan bir yatırımcı, haftanın ilk işlem gününde 11 lira kazandı. Bu artışla birlikte çeyrek altının fiyatı 183 liraya yaklaşırken, 24 ayar altının gramı 109.10 lirayı buldu.

Teknik açıdan baktığımızda 1912 seviyesi kırılmadığı sürece satışların devam etmesini bekliyoruz. Düşüşlerin alım fırsatı olarak değerlendirmek gerektiğini her fırsatta tekrarlıyoruz. İlk alım seviyeleri olarak karşımıza 1875 ve 1862 olarak çıkmakta. 1862 kırılırsa 1845’ler denenecektir.

Destekler : 1881-1872-1855

Dirençler : 1908-1925-1935”

Foreks Haber Merkezi ( haber@foreks.com )

http://www.foreks.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa