Ana Sayfa » Altın Yorumları » Konuşulan altın senaryoları ve altın yorumu

Konuşulan altın senaryoları ve altın yorumu

Altın piyasalarında konuşulan altın senaryoları ve altın yorumu aşağıda yer almaktadır. Günlük altın yorumları ve altın fiyatları analizleri anlık olarak aktarmaya devam ediyoruz:

Finansal piyasalarda belirsizlikler had safhada.Haftanın son günündeyiz,Altın 1800 seviyelerinin üzerinde tutunmaya çalışıyor.Geçen haftada yaşanan kriz söylentileri,önemle beklenen Bernake`nin açıklamaları beraberinde sert satışları getirdi.Şu sıralar Altın ile ilgili ilginç öngüreler ve tahminle sözkonusu…

Bunlarda biri de “Altın Standardı“denilen sistemin düşünüldüğü.Standart para biriminin, belirli bir ağırlıkta altın olarak kabul edildiği veya para değerinin belli ağırlıkta altının değerine denk tutulduğu para sistemi. Hiçbir ülkede altın standardı uygulanmasa da milletlerarası seviyede altın standardı sistemi yürürlükte kalabilir.

Bu durumda, ya altının kendisi veya sabit fiyat üzerinden altına çevrilebilen bir para birimi milletlerarası ödeme aracı olarak kullanılır. Bu sistemde, ülkeler arasındaki döviz kurları sabit durumdadır. Döviz kurları, altının bir ülkeden ötekine taşınma maliyetini aşarak sabit altın paritesinin üzerine çıkar veya altına düşerse, kurlar resmi seviyeye dönünceye kadar, ülkeden ülkeye büyük miktarlarda altın sikke ve külçe giriş veya çıkışı gerçekleşir.

Bu sistemin ne derece uygulanabileceği bilinmez,ancak çokca konuşulacak gibi duran bir konu.Bugün yükseliş bekliyoruz,şu sıralar 1854 seviyelerinden işlem görmekte.1850 direnç noktasını kırmasıyla yükselişini sürderecek olan Altın hedef seviye olan 1885`i görecek kanısındayız.

DESTEK : 1806,45 – 1788,75

DİRENÇ : 1885,75 – 1900,10

Kaynak:MODERN FİNANS -http://www.modernfinans.com-


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa