Ana Sayfa » Altın Yorumları » Akşam analizi – 7 şubat 2012

Akşam analizi – 7 şubat 2012

Altın fiyatları bugünü nasıl tamamladı?
Altın fiyatlarında ons bazında seyir hangi yönde olmaktadır?
Serberst piyasa altın fiyatları ile kapalı çarşı altın fiyatları gün sonunu nasıl tamamlıyor?
Altın yorumu ve altın analizleri ile yine sizlerleyiz:

Sabah saatlerinde artıda seyreden altın yönünü aşağı çevirdi. Altın, dün önce kar satışları ardından da güçlü dolar nedeniyle 26 Ocak tarihinden beri en düşük seviyesine geriledi. 3 Şubat cuma tarihinde ise ABD tarım dışı istihdam verisinin tahminlerin üstünde açıklanması ile altın yüzde 2 kadar geriledi.

Altının hareketlerinde Yunanistan’ın önemli bir faktör olduğunu düşünen Tong Yang Securities kıdemli traderı Park Jong Beom “Altın için büyük resim hala daha değişmiş değil. Avrupa’nın başı hala daha belada ve ABD faiz oranları da düşük seviyesini sürdürecek.” açıklamasında bulundu. Haftanın ikinci gününde de sarı maden tepki satışlarına devam etmek istemektedir.

Gün içerisinde 1712,12 seviyesine kadar gerileyen sarı maden kanalın alt noktasından dönerek tekrar yükselmeye çalışmaktadır. Eğer altın 1712 dolar desteği üzerinde tutunmaya çalışırsa yükselişlerine devam etmesi ve 173*’lü seviyelere kadar çıkması beklenilmektedir.

Gün içerisindeki satış baskısı altın fiyatlarının 1712 dolar desteğini kırmasına neden olursa 1690 dolar seviyesi gün içerisinde hedeflenmesi gereken önemli bir destek olarak karşımıza çıkmaktadır. Uzun vadeli yükseliş beklentimizin devam ettiği sarı maden için yaşanılacak kar satışlarına dikkat etmeli ve bu satışlar altın için alım fırsatı olarak değerlendirilebilir.

Geri çekilmelerde maksimum hedef olarak 1650 dolar olarak görülmektedir. Genel görünüm ise 1530 dolar seviyesinin üzerinde yükselişlerin devam edeceği ve hedefin ise yeniden 19**’lü seviyeleridir.

Pivot; 1733

Destek; 1712-1703-1690

Direnç; 1729-1744-1752

altın fiyatları akşam yorumu

Kaynak: Lider Forex


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa