Ana Sayfa » Altın Yorumları » Emtiada bugünkü piyasa analizi

Emtiada bugünkü piyasa analizi

3 AY SONRA 1.25 EURUSD BEKLEMEK GEREK…
Dünün yuvarlak masasını dünün iki önemli gelişmesine ayırdık.LTRO ve Bernanke.Gelişmelerden sonra önümüze bakalım diyoruz.Günün sorusu,gelişmeler sonrası neler beklenmeli.
Ulaş Akıncılar:Pazartesiye bağlanan gece önemli.Çin başbakanını bekliyoruz.Tüm VennUS bekliyor.Pazar gecesi açılışı önemli.Yine buluşacağız VennUS’te.Analizlerimiz ortaya daha net çıkacak.Dünya bekliyor,IMF bekliyor,ben bekliyorum.Herkes bekliyor.Bernanke’den önemli.Çünkü dünkü yuvarlak masamızı okuyanlar Ltro da da Bernanke’de de bilineni ya da en azından bizim bildiğimizi yaşadılar gördüler.Ama bu gerçekten büyük olay.
Uluç Şıkyıldız:Ltro yapıyorsun..Sonra Portekiz tahvili alıyorsun.Bırak Bernanke’yi,Ltro yu,altının düşüşünü..Günün en önemli olayı bu idi.Bundan sonra tüm kayışlar kopmuştur artık.
Ulaş Akıncılar:Seçim var Yunanistanda..Yapsan bir dert ,yapmasan bir başka dert.Seçilen komiser mi dinler.Dün komiseri atadın.Seçmezsen halk seni sömürge diyecek.Samuray tahvili borç takasında yok.800 banka yeni LTRO da.Hadi gel bir daha LTRO yapma.
Kemal Dişçi:1722 şu anda.Mıknatıs oldu.1.77 de usdtry de..Ama daha ötesini getirir mi yeni sembol.Bakacağız.
Uluç Şıkyıldız:Altını alacaklar…Bu kadar para altına gider..Ama neye göre alacaklar.Sor bakalım İsviçredeki dostumuza frank bazında mı alır dolar bazında mı?Bunu dün de soruyorduk.Dolar bazında optimum yok artık.Altın alınmaz mı diyenler varsa bunu ya bilmiyorlar ya görmüyorlar.
Ulaş Akıncılar:Portekiz,yavaşlama,Yunanistan.3 ay sonra eurusd 1.25.Sonunda düşecekdiyenler muradına erebilir.Ama 1.26-35 niye kaçırırsın bu seriyi anlamak zor.
Uluç Şıkyıldız:Hala deniliyor ki gümüş al..Dün okudun Ulaş sen bana..Sene başından beri %30..Nereye gidecek daha ne olacak.
Kemal Dişçi:LTRO ya rağmentahvil faizi artar mı?Artıyor.Eee sen Portekiz tahvili alırsan…
Uluç Şıkyıldız:Avustralya bazında altın alırım.Her zaman.Ama gerek var mı?Fon yöneticisi olsam bunu yaparım.Çin

başbakanı konuştuktan sonra herşey değişecek gibi.
Kemal Dişçi:Bernanke konuştu usdjpy 82 de değil.Bunu o gözle izleyen için önemli.
Ulaş Akıncılar:Bugün ertelenen ISDA nefestir.O nefes bile darlıkla bitebilir.
Uluç Şıkyıldız:Bernanke ye bugün soru var.Net soru.O soru öncesi kimse altına girmez.Bernanke ne diyecek.Kaldıracak mı ortadan qe3 ü yooo.İpler elinde olan bu ipi bırakır mı.Dün ne yaptı.Sorsaydınız dedi,gitti.Konuşmaz.Ben de olsam konuşmazdım bu konuyu.
Kemal Dişçi:Kuyumcu ve dövizci Bernanke ve Draghi yi atlasa bile altını atlamıyor.Ama onlar konuşurken anında bu olur diye görebileceği tek yer VennUS.Bunu biliyor bu yüzden 6 aylık platform alıyor.
Uluç Şıkyıldız:6 ayı ucuz alıyor.1 senede 10 bin pips.3 ayda 3 bin pips.Mart başlangıcı maşallah.Eee ..Dahası.
Ulaş Akıncılar:O yüzden pahalıdır ucuzdur diye bir şey yok.Altını sabah sattık 8 dolar cepte dediVennUS şimdilik.Euro için 3 ayı burdan bile verdik.Ama iner ama çıkar.Aradaki 800 olur 1600.
Uluç Şıkyıldız:Dün Türkiyeye 17.30 da çağrı yaptık.Gel izle poundu bak neler yapacak diye.Herşeyi devirdi dolar,her şeyi..5 dakikada 70 yukarı yaptı pound,5 dakikada uçtu gbpjpy.Zaman da veriyoruz.Kaç kere bunu yaşadılar VennUS te.
Kemal Dişçi:Dün LTRO..Bernaneke..Bugün euro emtialar ve kalanları..
Son sözler:
Ulaş Akıncılar:Çin başabakanı önemli..Atlayan yanar.
Uluç Şıkyıldız:VennSU te olan atlamaz,her Pazar gelir
Kemal Dişçi:İkiniz de demişsiniz,üç ayda eurusd 1.25 e şaşırmayın..Ben de demiş olayım..

Kaynak: Venn Danışmanlık – www.vennusdanismanlik.com


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa