Ana Sayfa » Altın Yorumları » 1900 dolar üzerindeki dansı

1900 dolar üzerindeki dansı

Altın piyasasında altın fiyatlarının 1900 dolar üzerindeki dansı konulu altın fiyatları analizi aşağıda yer almaktadır. Bugünkü altın fiyatları ile altın piyasası gram altın fiyatlarını da sitemizden canlı olarak inceleyebilirsiniz:

ALTIN YENİ HAFTAYA HIZLI BAŞLADI 1900 DOLAR/ONS ÜZERİNDE DANS EDİYOR

Altın yeni haftaya Asya’da satış görerek başlarken günün en düşük seviyesi 1874.30 dolar/ons olarak kaydedildi. Avrupa piyasalarının devreye girmesi ile alıma geçen yatırımcılarla gün ortasında 1905 dolar/ons’a kadar tırmandı. Dolarda 5 gündür süren yükseliş trendi Bölge parası üzerinde baskı oluştururken, borç problemlerine dair daha da artan endişelerin yansıması olarak altın, rezerv para yanında tercih edilen yatırım enstrümanı olmaya devam ediyor.

Pazartesi günü kapalı olan ABD piyasalarına rağmen, Cuma günü, ABD’de Federal Konut Finansman Kurumunun, 17 Banka ve diğer mali kuruluş ve yöneticilerine dava açmasının etkilerini de taşıyan piyasalarda borsalardan çıkan yatırımcılar altını omuzlayarak bu sabah seansında tarihi rekorunu 1920 dolar/ons’a kadar yükseltti dolar da paritede 1.4050 seviyesinin altına kadar geri çekildi.

Altın, balon söylemlerinden bağımsız, değerli maden olarak kriz dönemlerindeki haklı kazanımını sürdürüyor.

Bugün itibariyle beklenen ekonomik veriler Almanya’dan fabrika siparişleri, Euro Bölgesi’nden GSYH, ABD’den ISM endeksi şeklinde.

Altın Borsası‘nda ilk işlem gününde 1,220 kg altın ve 2,050 kg gümüş işlemi gerçekleşti. Alım yönünde gerçekleşen işlemlerle günün en yüksek seviyesi olarak 1901 dolar/ons olarak kaydedilirken günlük kazanç yüzde 1.2’yi buldu.

Kaynak: Troy Kıymetli Madenler – http://www.troypreciousmetals.com –


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yatırım Borsa Yatırım Borsa