Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altın piyasasında seyir ne olacak?

Altın piyasasında seyir ne olacak?

Altın piyasasında altın fiyatlarının seyri ne olacak?
Altın piyasasında altın fiyatlarına yönelik alımlar devam eder mi?
Altın piyasa altın fiyatlarında yükseliş sürer mi  yoksa altın fiyatları gerilemeye mi başlayacak yine?

Yatırımcının sorduğu “altın piyasası“na ilişkin soruları ve altın yorumlarını sizlere aktarmayı sürdürüyoruz. Aşağıda yer alan alın piyasası analizi Zeynep AKTAŞ/Milliyet tarafından hazırlanmıştır.

Altının seyri ne olacak?

Altın fiyatlarındaki son dalgalanmalara baktığımızda volatilitenin arttığını ancak işlem hacminin zayıfladığını görüyoruz. Bu nedenle altında aşağı yönlü dönüş başladığında bu muhtemelen düşük hacimle gerçekleşecek. ABD’de tarım dışı istihdam verisinin artmaması ikinci dip senaryolarını gündeme getiriyor. Obama yönetiminin eylül ayında yapacağı açıklamalar önemli olacak.

ABD para arz ederek ekonomiyi canlı tutmak yerine ciddi ekonomik tedbirler almaya başlarsa, altının büyük yükselişi yerini düşüşe bırakabilir. Ancak bol para dönemi devam ettiği sürece altındaki çıkış senaryoları da güçleneip eylül ortasına kadar canlılık sürebilir. Ancak sonrasında ABD’den gelecek olan veri akışı önemli olacak. Bu durumda altın almayı düşünenler bakır, platin ve gıda ürünlerine yönelebilir. Uluslararası Bakır Çalışma Grubu (ICSG) küresel talepte açık olduğunu dile getiriyor.

Fonların yükselişi
Altın fonlarındaki yükseliş altının çıkışı ile beraber yüzde 44’lere ulaştı. Güvenli liman arayışı altın fonlarına ilginin canlı kalmasına neden oluyor. Emtia fonları ile yurtdışı piyasalarda direkt yatırım yapabilen emtia ürünleri 2011 yılının en gözde yatırım araçları olmaya devam edecek.

Altın piyasası altın fiyatları ve altın yorumu

Altın piyasası altın fiyatları ve altın yorumu

Zeynep AKTAŞ/Milliyet


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa