Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altın piyasasında hareketli günler

Altın piyasasında hareketli günler

Altın piyasasında hareketlilik devam ediyor. Altın ons bazına yukarı yönlü seyrederken dolarda ibre şimdilik aşağıyı gösteriyor.
Altın fiyatlarında kar realizasyonlarına karşı dikkatli olunmalı.

 

Sarı maden yine hareketleri ile kendisinden söz ettirmeyi başardı. Genel görünüm olarak her zaman yaşanılacak kar realizasyonlarına dikkat edilmeli ve genel olarak yaşanılacak çekilmeleri alım fırsatı olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtiyoruz. Bunun nedeni kriz ortamında insanların güvenilir yatırım aracı araması ve bilindik en önemli yatırım aracı olarak da Altın’ı seçmeleridir.

Genel olarak son zamanlarda güvenilirliğini kaybetmiş olabilir ancak bu altının yatırım yapılamaz olacağını göstermez. Görülüyor ki 1705 desteğini altına düşmemesi bu çıkışın oluşturulmasına zemin hazırladı. Peki bu çıkış daha da devam eder mi sorusuna ise gün içerisinde 1789 ile 1755 dolar arasında hareket etmesi beklenilebilir.

Eğer parite 1789 direncini geçebilirse 1800 dolar seviyesinin üzerine çıkması kolaylaşacaktır. Aksi takdirde tekrar kar satışlarına maruz kalma ihtimali doğacaktır ve böyle bir durumda alımlar kademeli bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Pivot; 1760

Destek; 1765-1750-1742

Direnç; 1781-1790-1800

Kaynak:Lider Forex


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yatırım Borsa Yatırım Borsa