Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altın ve gümüşte bayrak formasyonu oluşuyor – 16.02.2012

Altın ve gümüşte bayrak formasyonu oluşuyor – 16.02.2012

Altın fiyatlarını etkileyen etkenler ve altın yorumları ile karşınızdayız.
Altın fiyatları gümüş ile beraber bayrak formasyonun oluşturmaya başladığı ve bu formasyonun her iki metale de yarayacağı ifade edilmektedir:

Altın 2012’nin başından bu yana hızlı bir yükselme dalgası yakaladı. optionXpress yetkililerine göre, altının hareketlerine anlam vermek isteyenler gümüşü yakından izlemeli. Tarihsel olarak kıymetli metallerin yönünü gümüş belirler. Şu sıralar altın/gümüş oranı 51/1 düzeylerinde. Bunun anlamı, yatırımcıların tüm kıymetli metal komleksinde alım yaptığı ve alımların sadece altına özgü olmadığı yönünde.
Kıymetli metallere olan bu ilgi, ABD ekonomisinin düzeleceği yönündeki beklentilerden kaynaklanıyor olabilir. Bu gümüş ve platin fiyatlarına destek veriyor. optionXpress yetkilileri, altın ve gümüş grafiklerinde “bayrak” formasyonunun oluşmakta olduğunu, bunun her iki metal için de olumlu bir gelişme olduğunu bildiriyorlar. Gerçi gümüş henüz bu formasyonu teyit etmiş değil, ancak altın/gümüş oranındaki düşüş, beyaz metalin yükselmeye eğilimli olduğunu gösterebilir. Yine de, gümüş için 200-günlük hareketli ortalama sağlam bir direnç. Fiyat bu seviyenin üzerine tırmanabilirse, fiyat yükselişi hızlanabilir.

Kaynak: Sağlam Altın – www.saglamaltin.com.tr


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yatırım Borsa Yatırım Borsa