Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altın piyasası altın fiyatları analizi

Altın piyasası altın fiyatları analizi

Altın yorumları ve altın piyasası altın fiyatları analizi bölümümüzde sizlere Modern Finans tarafından hazırlanan “bugünkü altın fiyatları” analizini aktarıyoruz.
Sitemizde sürekli güncellenen periyotlarla altın piyasana  ilişkin canlı altın fiyatlarını ve altın piyasası altın yorumlarını takip edebilirsiniz.


Dün piyasaların durumuna baktığımızda,altın yine rekor seviyesini kırarak 1920 doları aşmış yılın zirvesini yapmıştı. Piyasaları borç krizinin sarması, yatırımcıları yine güvenilir liman olan altına doğru yönlendirmişti.

Ancak, geçen haftadan bugüne baktığımızda sert düşüşler yapan altın, dün yeni rekor seviyesini kırsa da, şimdiki durumuna bakıldığında gelen haber akışlarından etkilenerek, gerilemeye başladığını görmekteyiz. 1845 seviyelerinde olan altın, piyasalarda ki belirsizlikle biraz daha gerileme yolunda ilerleyecektir.

Ekonomik verilerde ki olumsuzluklar, piyasalarda ki borç krizleri derken epey sert hareketlenmeler yaşayan altın yarın ki (8 Eylül) Barack Obama?nın konuşmasıyla da olumlu yada olumsuz yönde etkilenme yaşayabilir. Ancak bu yapılacak konuşma doğrultusunda, piyasalarda birtakım hareketlenmeler debeklemekteyiz. Ama altının ilerleyen günlerde yeni rekor seviyeler kırarak yükselmesi yönünde beklentilerimiz mevcut.

Kaynak: Modern Finans


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Yatırım Borsa Yatırım Borsa