Ana Sayfa » Altın Yorumları » Altın yükselmek istemekte

Altın yükselmek istemekte

Altındaki yükselme İsteği

Altındaki yükselme İsteği

25 Temmuz altın yorumu ile karşınızdayız. Yurt dışı piyasalarda Q3’ün önümüzdeki hafta veya bir kaç hafta içinde açıklanacağı söylentileri yayılırken siyasi gelişmeler ve Ortadoğuda gittikçe ısınan sular sebebiyle altın yükselmek istemekte ancak bu yükselişin ralliye dönüşüp dönüşmeyeceği merak edilmektedir.

Bugünkü altın yorumu ile sizleri baş başa bırakıyoruz:

Salı gününe 1576.75 dolar/ons seviyesinden giriş yapan altın ABD piyasalarının açılmasına kadar 4-5 dolar/ons’luk dar bant içinde seyir izledi.

Euro/dolar paritesi, dün itibariyle Almanya’nın imalat sektörüne dair negatif açıklanan verilerinin de etkisiyle dolar lehine işlem gördü. İspanya’nın yükselen borçlanma maliyetleri, Avrupa Bölgesi’nin istikrarına dair endişeleri tetiklerken, AB yetkilileri Yunanistan’ın kurtarma paketinin şartlarını karşılayamayacağına dair umutlarının az olduğu ifade etti.

Altın ABD seansının ilk saatlerinde yukarı yönelerek 1584.40 dolar/ons’a ulaştı. Bu seviyenin kaydedilmesiyle paritenin de baskısı altında kalan sarı maden bu kez 1569 dolar/ons’a kadar satış gördü.

ABD tarafından açıklanan Richmond FED endeksinde hayal kırıklığı yaratan sonuçlar, yatırımcıların yeniden altına sarılmasına neden olurken, kaybını telafi eden maden seansı 1580.80 dolar/ons’tan artıda bitirdi. Paritede son işlem 1.2061 ile gerçekleşirken dolar yüzde 0.5 oranında kazandırdı. Kötü gelen ekonomik veriler, yatırımcıları yeni bir teşvik açıklanacağına dair umutlandırıyor.

Altın sabah seansında yükselişine devam ederek 1585 dolar/ons’u aştı. Bugün Almanya’dan IFO iş ortamı endeksi, ticari beklentiler, ABD’den MBA Morgage başvuruları, yeni ev satışları Hazine Sekreteri Geithner konuşması, ham petrol envanterleri piyasaların takibinde olacak.

Kaynak: Troy Kıymetli Metaller


Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Sponsorlu Bağlantı

Yatırım Borsa Yatırım Borsa